Başkan'dan Messi'ye çağrı: Ülkene dön

Lionel Messi'nin Barcelona'dan ayrılmasının resmiyet kazanması beklenirken, gel çağrısına Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez de katıldı. Fernandez, golcü oyuncuya "Ülkemizde seni hiç izlemedik. Bize bu zevki ver" çağrısında bulundu.

NTV Spor

31.08.2020 - 20:28

Lionel Messi'nin Barcelona'daki durumu ülkesinde de yakından takip ediliyor. Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez, Lionel Messi'den ülkeye dönmesi çağrısında bulundu.

La Liga yönetimi, Messi'nin sözleşme fesih bedelinin ödenmesi gerektiğini açıklarken; Manchester City'nin ilk sırada olduğu bazı takımlar oyuncuyu almak için pusuda bekliyor. City'nin yanısıra Paris Saint Germain ve Juventus isimleri de Arjantinli oyuncuya renklerine katma konusunda öne çıkıyor.

Geçen sezonki istatistikleriyle bir kez daha üst düzeyde olduğunu gösteren Lionel Messi'nin Avrupa'da devam etmesi bekleniyor. Buna karşın, ülkesinde de dönmesi için çağrılar geliyor. Newell's Old Boys taraftarları, oyuncunun dönmesi için Rosario sokaklarında yürüyüş gerçekleştirdi.

Arjantin Devlet Başkanı Alberto Fernandez ise Arjantin televizyon kanalı C5N'de Messi'ye çağrıda bulunarak, "Kalbimizdesin ve ülkemizde futbol oynadığını hiç görmedik. Kariyerini taraftarı olduğun Newell's Old Boys'ta sonlandır ve bize bu zevki tattır" ifadelerini kullandı.

Başkent Buenos Aires ekiplerinden Arjentinos Juniors taraftarı olan ve futbol tarihinin gelmiş geçmiş en önemli isimlerinden Diego Armando Maradona'nın hayranı olduğunu da vurgulayan Fernandez, "Maradona'nın en büyük özelliği dünyaya karşı tek başına oynamasıydı. Maradona gibisini görmedim. Ona -Messi'den de fazla-büyük hayranlık duyuyorum. Çünkü Arjentinos'un alt yapısından yetişti. İnanılmaz dayanıklığa sahip bir tür gladyatör gibiydi" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...