Batshuayi'nin golü için yorum: "Kaleci hamlede geç kalmış"

Emekli hakemler Deniz Çoban, Bülent Yıldırım ve Lale Orta; Fenerbahçe'nin Ankaragücü maçında Batshuayi'nin ayağından bulduğu golü değerlendirdi.

NTV Spor 18.10.2022 - 00:17
Anadolu Ajansı

Fenerbahçe, Ankaragücü deplasmanının 3. dakikasında Michy Batshuayi'nin golüyle öne geçti. 

beIN Sports'taki Trio programında gol pozisyonu yorumlandı. 

Deniz Çoban gol pozisyonu için; "Kalecinin eliyle oynayabileceği veya rakip oyuncunun kafayla vurabileceği pozisyonda Batshuayi'nin ayağı var ve kramponun çivileri de karşıya bakıyor. Ancak bu alan içerisinde kaleciden başka oyuncu yok ve kaleci bu hamlede geç kalmış. Ben kalecinin tepkilerine bakınca bu toptan çekinmediğini anlıyorum. Sadece fotoğrafı görsem, endirekt serbest vuruş gerektiğini düşünürdüm ve golü iptal ederdim. Hakemin kararı gol olmuş, ben de bu karara saygı duyuyorum." dedi. 

Bülent Yıldırım ise; "Kaleci hamle zamanlamasını ayarlamayıp geç kalıyor. Batshuayi bu yüzden kaleciyi düşünmeden tamamen topa odaklı bir şekilde vuruyor. Hakemin yorumuna saygı duyuyorum. Bu pozisyon hakem kararı olarak değerlendirilebilir." sözlerini sarf etti. 

Lale Orta pozisyon için; "Ben de hakemin kararıyla aynı görüşteyim. Top ortada ve golün verilmesi doğru karar olarak değerlendirilebilir. Burada hakemin kaanati önemliydi." açıklamasında bulundu. 

3 hakem pozisyonun ardından gelen gol kararını "doğru" olarak değerlendirdi. 

Sayfa Yükleniyor...