Bayern, Alaba'yı gözden çıkardı

Bayern Münih Başkanı Herbert Hainer, defans oyuncusu David Alaba'ya yaptıkları 5 yıllık sözleşme teklifini geri çektiklerini ve bundan sonra teklif olmayacağını açıkladı.

NTV Spor 02.11.2020 - 11:58

Bayern Münih'in 2008'den bu yana formasını giyen David Alaba'nın sözleşmesi 2021 sonunda sona erecek. Kulüp, Avustralyalı defans oyuncusu için 5 yıllık sözleşme teklif etti. Ancak oyuncunun temsilcisi teklifi reddederken, Bayern'den karşı hareket geldi. Alman devi, bunun üzerine yaptıkları teklifi geri çekti.

Hainer, 28 yaşındaki oyuncunun maaşıyla ilgili belirsizliği BR yayın kuruluşuna verdiği röportajda değerlendirdi ve "David ve temsilcisiyle bir süre önce biraraya geldik. Bize göre iyi bir teklifti. Ekim ayına kadar sözleşmeyi netleştirmek istediğimizi söyledik. Ancak düne kadar temsilcisinden herhangi bir şey gelmedi. Tekrar onunla iletişime geçtik. Yanıtları teklifin tatmin edici olmadığıydı. Bizde masadaki teklifi tamamen geri çekme kararı aldık. Bundan sonra bir teklif olmayacak" dedi.

Defansın her iki mevkisi ve merkezinde de oynayabilen Alaba, Bayern Münih ile 9 Almanya Ligi, 6 Almanya Kupası ve 2 de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu sevinci yaşadı.

Sayfa Yükleniyor...