Bayern'de 40 yıllık dönem kapanıyor

Bayern Münih'te uzun süredir başkanlık görevini sürdüren Uli Hoeness, Kasım ayında yeniden aday olmayacak. Bayern'deki 40 yıllık Hoenes dönemi sona erecek.

NTV Spor

24.07.2019 - 12:54

Bayern Münih'te futbol oynadıktan sonra çeşitli kademelerde görev yapan ve son olarak da başkanlık görevini sürdüren Uli Hoeness, Kasım ayındaki seçimlerde yeniden aday olmayacak. Bild gazetesi, Hoeness'in görevini Adidas'ın Yönetim Kurulu Başkanı ve halihazırda Bayern Kulübünün Denetleme Kurulunda da görev alan Herbert Hainer'e bırakacağını duyurdu.

Denetleme Kurulundaki görevinden de ayrılacak olan Hoeness'le ilgili Bayern'den ise bir açıklama gelmedi.

Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonlukları sevinci yaşayan Hoeness, Bayern'in 1970 ile 1979 tarihleri ar asında formasını giydi. Futbolculuk kariyerinin ardından önce genel menajerlik, 2009'dan itibaren de başkanlık görevini sürdürdü. 2014'te ise vergi kaçakçılığından dolayı bir süre hapis yattı. Görevinden istifa etmek zorunda kalan Hoeness, 2016'da tekrar başkanlığa geldi.

Alman futbolunun önde gelen isimlerinden biri olan Hoeness'in ayrılmasının ardından 2022'de ise Oliver Kahn'ın kulüp genel menajerliğine getirilmesi planlanıyor. Karl-Heinz Rummenigge ise genel menejarlik görevini 2021'de bırakacak.

Almanya Ligi'nde üst üste 7. şampiyonluğunu kazanan Bayern, buna karşın uluslararası düzeyde beklenilen başarıların uzağında kaldı. 2013'te Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazanan Bayern, o tarihten sonra finale çıkamadı. Geçen yıl ise son 16 turunda Liverpool'a elendi.

Sayfa Yükleniyor...