Bayern Münih'ten dev yenilik

Alman ve Dünya Futbolunun önde gelen kulüplerinden Bayern Münih, yeni sezona müthiş bir yenilikle giriyor. Maç izlemeye Allianz Arena'ya gelen futbolseverler, bundan sonra cep telefonu yoluyla maçı farklı görüntü açılarından canlı olarak takip edebilecek.

NTV Spor 13.08.2015 - 14:19
Fatih Demireli – Allianz Arena'da, sponsoru ile birlikte "StadiumVision" projesinin tanıtımını yapan Bayern Münih, yeni uygulamaya Cuma günü oynanacak olan Hamburg maçıyla start verecek.
 
Bu yeni hizmet kapsamında Bayern Münih'in kendi evinde oynadığı maçlara gelen taraftarlar, kulübün resmi uygulamasına kayıt olduktan sonra hem ücretsiz internet kullanabilecek hem de kulübün yeni hizmetlerinden faydalanabilecek.
 
Bayern Münih CEO'su Karl-Heinz Rummenigge'nin verdiği bilgilere göre, stadın internet ağına bağlanan taraftarlar, telefonlarından maçı canlı izleyebilecek ve bu esnada dört farklı kamera açısından takipte kalabilecek. Federasyon ve lig yönetiminin şartlarına uyacaklarını vurgulayan Rummenigge, "Pozisyon tekrarı olmayacak, tartışmalı bir pozisyon lehimize olsa bile kullanmayacağız" diye konuştu. Verilen bilgilere göre aynı saatte oynanan diğer maçların canlı yayını da bu uygulamada olacak.
 
9 aylık bir süreçte hazırlanan bu yeni teknoloji sayesinde sadece maçın görüntüleri olmayacak. Verilen bilgilere maç istatistikleri de kapsamlı bir şekilde canlı olarak izleyicilere sunulacak. "Maçın istatistikleri, futbolcuların bireysel istatistikleri canlı olarak aktarılacak. Burada da bizim içeriğe bir müdahalemiz olmayacak, veriler kötüyse bile yayında olacaklar" diyen Rummenigge, bu konuda kapsamlı bir çalışma yaptıklarını hatırlattı.
 
Taraftarların tezahüratı ve desteği bırakıp, uygulamalara konsantre olmaları endişesi taşımadıklarını söyleyen Rummenigge, "bu konuda İngiltere'de benzer projelere imza atan kulüplerle konuştuk. Orada böyle bir sorun yaşanmadı, bizde de olacağını sanmıyoruz. Ayrıca proje aşamasında da kendi taraftarımızla bu konuda irtibat halindeydik ve onaylarını aldık" diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...