BBC: Küçük Leicester City

İngiliz devlet televizyonu BBC'nin internet sitesinde Medipol Başakşehir analizi yer aldı. Analizde, bu sezona küçük Leicester City'lerin damga vurduğu ifade edilirken, Medipol Başakşehir'in de bunlar arasında yer aldığı vurgulandı.

NTV Spor 26.11.2016 - 16:46

İngiltere'nin ünlü basın kuruluşu BBC, bu sezon Süper Lig'de gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Medipol Başakşehir hakkında özel bir dosya hazırladı.

12. hafta itibariyle Süper Lig'in lideri Medipol Başakşehir'i geçen senenin Premier League şampiyonu Leicester City'e benzeten BBC "Avrupa futboluna bu sene 'Küçük Leicester City'ler' damga vuruyor. Kimsenin ummadığı şekilde liderler." şeklinde yazdı.

BBC, Medipol Başakşehir'i taraftarı hakkında ise "öğrenci takımı" benzetmesi yaparken, takımı destekleyen taraftar için "Kulübüne tutkuyla bağlı, ancak protesto etmiyorlar. Sadece takımı destekliyor ve şiddetten uzak kalıyorlar." değerlendirmesinde bulundu.

Medipol Başakşehir adına BBC'ye konuşan İdari Direktör Mustafa Eröğüt "Geçen sezon bizim için çok başarılı geçti. Ligi çok iyi bir konumda tamamladık. Hedefimiz bundan sonra hep ilk 4-5 takım içersinde yer almak" dedi.

Maçlarını 17.800 kişilik Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'nda oynadıklarını belirten Eröğüt bunun kendileri için avantajlı olduğununu da belirterek şunları söyledi:

"İki yıl öncesine kadar sadece 100 kadar taraftarımız vardı. Bunun bazı avantajları oluyor aslında. Takım kötü gittiğinde taraftar baskısı ve protestosu olmuyor. Ama işler iyi gittiğinde de tüm stadın dolu olmasını istiyorsunuz." şeklinde konuştu.

Başakşehir'in, İstanbul için yeni bir ilçe olduğunu da belirten Mustafa Eröğüt "Bakıldığında İstanbul'da 1900'lu yılların başında kurulan kulüpler var. Bu büyük takımlar İstanbul Boğazı'nın iki yakasında da varlar. Başakşehir ise 10 yıllık bir bölge İstanbul içinde. Bazen bariyerleri kırmak zor oluyor." diye konuştu.

Süper Lig'de lider ve namağlup devam ettiklerini ancak şampiyonluk için konuşmak henüz erken olduğunu söyleyen Mustafa Eröğüt "Bizi Leicester City'ye değil, daha çok Southampton'a benzetiyorum ve aslında rol modelimiz onlar. Çünkü Southampton Başkanı Ralph Krueger'in bir sözü tam da bizim düşüncemiz: 'Biz başarıyı satın almıyoruz, üretiyoruz.' Bu söz Medipol Başakşehir için de geçerli" diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...