Bedava bilet polemiği!

Ankaragücü Kulübü Başkanı Atilla Süslü, bedava bilet dağıtmama konusunda aldıkları karara taraftarların destek vermediğini belirterek, ''Bedava bilet yok'' sloganı ile çıktıkları yolda taraftarlardan destek bulamadıklarını söyledi.

NTV Spor

22.11.2012 - 00:48

Ankaragücü Kulübü Başkanı Atilla Süslü, bedava bilet dağıtmama konusunda aldıkları karara taraftarların destek vermediğini belirterek, ''Bedava bilet yok'' sloganı ile çıktıkları yolda taraftarlardan destek bulamadıklarını bildirdi.

Kendilerini ''Kulübe yüreğini vermiş, Ankaragücü taraftarları'' olarak niteleyen Süslü, ''Bizler tribünden gelmiş bir yönetim kuruluyuz. Kulübümüzü yaşatma adına gecemizi, gündüzümüze katarak maddi ve manevi bir şeyler katmaya çalışıyoruz. Bunları yaparken de ''Ben Ankaragücülüyüm'' diyen herkesten destek bekledik. Maalesef bu beklentimiz gerçekleşmedi. Gerçekleşmediği gibi de taraftarlarımız bile destek yerine takımıza köstek oldular'' değerlendirmesini yaptı.

Başkan Süslü, yaptığı yazılı açıklamada, ''Bedava bilet yok'' sloganıyla yola çıktıklarını kaydederek, ''En azından stat ve güvenlik paralarını ödemeyi hedefledik. Bugüne kadar kimseye bedava bilet vermedik. Ben Ankaragücülüyüm diyen herkesin en azından maça gelerek ellerini taşın altına koymalarını bekledik. Üzücüdür ki bugün taraftarlarımız bizleri arayarak, mesaj atarak bizlere bilet parası yüzünden küfrediyorlar. 'Uğruna ölürüz' denilen bu takım için bilet parası vermek bu kadar zor mu '' ifadesini kullandı.
        
''HER HAFTA 80 BİN TL CEZA ÖDÜYORUZ''
Süslü, taraftarların bilinçli veya bilinçsiz verdikleri zararlar yüzünden her hafta 80 bin TL ceza ödediklerini bildirdi.

Süslü, ''Maç esnasında taraftarlarımızın küfürleri, sahaya attıkları yanan meşaleler, koltukların kırılması bile taraftarlarımızın Ankaragücü kulübüne bilinçli ya da bilinçsizce verdiği zararlardır. Zaten çıkmazda olan kulübümüz bütün bunlar için her hafta 80 bin liraya yakın ceza ödemektedir. Bu kulübü bu hale getiren, bu çıkmaza sokan sayın Cemal Aydın'a ve sayın Melih Gökçek'e bu bir çağrıdır. Gelsinler bu kulübü soktukları çıkmazdan kurtarabilmek için bu fırsatı değerlendirsinler. Bizim koltuk sevdasında olmadığımızı ve kimsenin adamı olmadığımızı, sadece ve sadece Ankaragücülü olduğumuzu, bundan dolayı yönetim kurulu olarak toplanıp, 12 Aralık tarihine kadar delege kabulü yapmaya, 13 Aralık tarihinde de Olağanüstü Genel Kurul için tarih belirlemeye karar aldık. Bugünden itibaren ''Ben Ankaragücülüyüm'' diyen herkesi bu kulübün delegesi olmaya çağırıyorum.'' dedi.

Sayfa Yükleniyor...