Şenol Güneş'ten Burak Yılmaz sözleri

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2-0'lık Bursaspor galibiyetini değerlendirdi, taraftarın Burak Yılmaz'a desteği için, "Ona yapılan desteğe göre az gol attı. Bu desteğe ben de sahada olsam, ben de atardım" dedi.

NTV Spor 09.02.2019 - 21:47

Bursaspor maçını değerlendirerek sözlerine başlayan Şenol Güneş, "Takım olarak kazanmak için sahaya çıktık. Kendi oyunumuzu oynamaya çalıştık. Rakibin savunma anlayışında, rakibi kontrol ederek atak yapmaya çalıştık. Rakip de dirençli, disinlindiydi. Bunları iyi yapan takım olarak ligde bizden mağlubiliyeti az olan takımdı. Oyunun büyük bölümünde oyun ve skor üstünlüğümüz vardı." dedi. 

Maçın son bölümlerinde oyuncuların düşüşünün nedenini ise Güneş şöyle yorumladı, "Takımın en iyi oynadığı dönemden sonra 70. dakikadan sonra takım, hem pas yüzdesi hem oyun temposu olarak iyiyken, oyunun güzelliği altında fiziksel düşüş oldu. Rakip de geldi. Girenler de gayretliydi ama sahada Burak ve Adem varken, Kagawa'yı da alınca rakibin gelme durumu oldu. Gollerimiz, pozisyonlarımız var. Dirençli, savaşçı bir takımla oynadık. Umarım onlar da başarılı olur. Bursa futbol şehri. Taraftarın sahayı doldurması ve coşkusu olması, takımın coşkusunu artırıyor. Skor ve puan olarak memnunum. " 

"BURAK'IN ATTIĞI GOL, TARAFTARIN MORALİNE GÖRE AZ"
Siyah Beyazlılar'ın iki golünü atan Burak Yılmaz'ı değerlendiren Şenol Güneş, "Burak zaten kalitesi belli bir oyuncu. Gücünü bulduğunda, zaten takımını seviyor; Beşiktaş'ın bağrından çıkmış ancak ahlaklı olarak en iyisini yapmaya çalışmış bir oyuncu. Zaman zaman onun da hataları vardı. İmaj kırılmaları oldu. Daha dikkatli olursa hem Beşiktaş'ın hemde Türk futbolunun ona ihtiyacı var. Yaşı ne olursa olsun arzusunu ve çalışmasını görüyorum. Golden çok takımın oyununu geliştirmesine katkısı çok önemli. Pres de pas da yapıyor; gol de atıyor. Onun daha moralli ve güçlü olması lazım. Taraftar da bugün desteği verdi. Attığı gol, taraftarın moraline göre az. Taraftar bana da öyle tezahürat yaparsa ben de gol atarım, ben de sevinirim. Konuşulanların haklı tarafları var ama onu hemen silemeyiz. Hatalarını gösterip doğruyu bulmasına çalışırız. Geldiğinden beri olumsuzluğunu görmedim. Güven ne ise Burak da öyledir." ifadelerini kullandı.  

Zirve yarışı konusundaki düşünceleri sorulan teknik adam, "Şu anda bu maçı kazandık. Şimdi Malatya maçına hazırlanacağız. Erzurum maçında 2 puan kaybettik. O maçı kazanabilirdik. Bu maçta da eksiklerimiz var. Onları iyi yapıp, şimdi zor bir Malatya ile oynayacağız. Aşağıdan kopup yukarıyı yakalamak için çalışacağız." demekle yetindi. 

QUARESMA SORUSUNA YANIT
Ara transfer döneminde takımdan ayrılması gündemde olan Ricardo Quaresma'nın durumunun sorulması üzerine ise Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, "Şu anda Ricardo'yu konuşmak doğru değil, Çok iyi bir oyuncu, çok katkı yaptı ama kalma durumunu bilmiyorum. Ben gidebileceğini düşünüyordum, yanıldım. Genelde bu konularda yanılıyorum. En iyisi susmak, şu anda susuyorum." açıklamalarını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...