"Ben istifa ettim"

Trabzonspor Teknik Direktörü Sadi Tekelioğlu, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

NTV Spor 20.01.2016 - 22:58

Tekelioğlu, Ziraat Türkiye Kupası F Grubu'nda Nazilli Belediyespor'u 1-0 yendikleri maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, Spor Toto Süper Lig'de hafta sonu Beşiktaş'la oynayacakları maçta takımın başında sahada olmayacağını söyledi.

Bordo-mavili yönetim kurulunun teknik direktörlük görevi konusunda görüşmeye Hami Mandıralı'yı çağırmasından bilgisinin olduğunu kaydeden Tekelioğlu, "Gelişmelerden bilgim vardı. Kulüpten kovulmuş, görevine son verilmiş, büyük umutlarla, büyük rakamlarla buraya gelmiş bir antrenör değilim. Kamuoyunun önünde inanılmaz sözler vermiş antrenör değilim. Çalıştığım tüm dönemlerde parasal sorun oluşturmamış, parayı düşünmemiş bir insanım. Dolayısıyla burada benim açımdan başarısız bir tablo yoktur. Sadece son Bursaspor maçı beni çok üzmüştür. Rize'deki maç inanılmaz güzel oynadığımız bir 45 dakika ama 3 tane penaltımız verilmedi. Başarısız bir şekilde gitsem, birilerine sitem ederim. Başarılı olduğuma inanıyorum" dedi.

Uyuyan altyapıyı yeniden harekete geçirdiğini aktaran Tekelioğlu, "Kadroda olmayan Soner, Aytaç gibi kenara atılmış, oyuncuların tekrar takıma dönmesine katkı sağladık. Trabzonluların ileride umutla bakabileceği gençleri hatırlattığım için kendimi bu yönde başarılı sayıyorum. Bütün bunlardan sonra görevime son verilmedi, ben istifa ettim. İstifa derken de şunu bir kez daha açıklayayım, ben zaten yönetime hoca bulunduğu zaman görevi bırakacağımı söyledim. İkinci haftadan beri bu ifademi her vesileyle tekrarladım"  ifadelerini kullandı.

Hami Mandıralı'nın bordo-mavili takıma gelmesine yönelik düşüncelerini açıklayan Tekelioğlu, "Hami'nin olmasına da son derece mutlu oldum, benim futbolcumdur. Milli takımlara gitmesinde katkımız oldu. Bizim işimiz bundan sonra Trabzonspor'a gelebilen herkese yardımcı olmak, genç antrenörlerin önünü açmak, onlara örnek olmak, katkı sağlamaktır. Bütün kamuoyu görecek ki bundan sonra bizim tek hedefimiz var, Hami Mandıralı'yı geleceğin Trabzonspor hocası olarak hazırlamak ve bu yönde katkı sağlamak. Onun için kimseye kırgınlığım yok" diye konuştu.

Tekelioğlu, bordo-mavili kulüpteki alt yapıdaki görevine mayıs ayı sonuna kadar devam edeceğini kaydederek, " Ondan sonrasında ileriye dönük düşüncelerim olabilir. Bu süreçte bize destek veren hem eski yönetime, hem yeni yönetime, teşekkür ediyorum. 2 ayda hakkımızda hiç olumsuz tezahürat olmadı. Unutulmuş ismimiz, bu insanların katkısıyla tekrar gündeme geldi. İsmimizin unutulması önemli değil, inşallah bizim genç oyuncular üzerinde yaptıklarımız devam eder. Trabzonspor'un kendi gerçeğine döndüğü zaman neler yapabileceğini 70'li yıllardaki arkadaşlar çok iyi biliyor" ifadelerini kullandı.

Kupa maçını da değerlendiren Tekelioğlu, "Kazandık, en azından seriyi bozmadık.  Müsabaka berabere de bitebilirdi. Onların net pozisyonları bizden daha fazlaydı. Bu kadar duygusal olayların ardından maçı öne çıkarmak istemiyorum. Grup liderliğini önceden garantilemiş takımdan inanılmaz şeyler beklemek hata olurdu. Mutluyum, en azından kaybetmeden yolumuza devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Sadi Tekelioğlu, maçın ardından bordo-mavili futbolcularla soyunma odasında tek tek vedalaştı. Bu arada soyunma odasında Tekelioğlu ve oyuncuların çektirdiği veda fotoğrafı kulübün twitter sayfasından yayımlandı.

Sayfa Yükleniyor...