"Bence başkanımızın başkanlığı falan bırakacağı yok!"

Fenerbahçe'nin başkan adaylarından Ali Koç, hafta sonunda gerçekleştirilecek olan kongre öncesi birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

NTV Spor

30.05.2018 - 01:02 | Son Güncelleme: 30.05.2018 - 01:06

TRT Spor'a açıklamalarda bulunan ve seçimin sonucuyla ilgili tahminde bulunan Ali Koç "48-49 yere gittik. İnsanlar bize otellerini, dostluklarını açtılar. Bu yolda gösterdiği arkadaşlık, yoldaşlık için herkese teşekkürler. Bizi hep dik tuttular. Buraya kadar geldik. İnşallah bir hayal gerçeğe dönüşür. Ben yorgunluğu atlatırım da tek sıkıntım çocuklarımdan uzak kalmak. Ben hiçbir zaman büyük konuşmam. Benim fıtratımda dereyi görmeden paçayı sıvamak yok. Bizdeki coşku, katılım, heyecan öbür tarafın yaptığı etkinliklerinde olmadı. Bu çok net. Kim kazanırsa kazansın büyük bir farkla kazanacak. Ya biz yanlış gözlemiyoruz ya da karşı taraf..." dedi.

"FENERBAHÇE İYİ YÖNETİLMİYOR"
Fenerbahçe'nin finansal açıdan kötü durumda olduğunu söyleyen Ali Koç "İki dönem Fenerbahçe için çalıştım. Çok yorulmuştum. Daha fazla devam etmek istemiyordum. Ondan sonra da Fenerbahçe için çalışmalarım devam etti. Maddi konularda da çok destek oldum. Hem kurum olarak hem şahıs olarak. Ayrılırken de 'ismim yok ama cismim olacak' demiştim. Finansal olarak çok kötüyüz. Sadece biz değil tüm Türk kulüpleri çok kötü. Avrupa'yı incelerseniz zarar eden takımlar çok az sayıda. Avrupa'da bu konularda çare bulunmuşken neler yaptığını gördük. Onlar düzelirken biz ters yoldan ilerledik. Bizde zarar rakamları her sene artıyor. Fenerbahçe, üst üste 5. sezonu zarar ile kapatıyor. Diğer Türk takımlarının da zarar etmesi bir teselli değil. Fenerbahçe hiç iyi yönetilmiyor. Bize göre sürdürülemez bir noktadayız. 3 Temmuz'da büyük bir darbe yedik ama bugünkü tabloya kötü bir yönetim şekli sebep oldu. Bizim birinci önceliğimiz mali durumu düzeltmek. Daha önce görülmemiş bir katkıyı yapacağız. Sıcak para sokmamız gerekiyor. Cuma günü miktarı açıklayacağım. 'Cimridir, para vermez, neden sponsor olmuyor' diye açıklamalar yapıyorlar. Kim ne vermiş kulübe? Defterleri açalım, bakalım. Fenerbahçe olarak yaptığımız fedakarlık, karşılıksız vereceğimiz hibeyle Fenerbahçe'yi daha iyi yerlere götüreceğiz. Camia, bizim fedakarlığımızı sıcak karşılayacaktır. Bize iki dönem gerekiyor ekonomik sorunu düzeltmemiz için. Yani 6 sene lazım. 'Başkan 400 milyon dolar borcumuz var' diyor. Bunu Türk lirasına çevirdiğini zaman ne oluyor. Ve bu onun söylediği rakam. Altında bir şey var mı bilmiyorum. Biz, dünyaya örnek olduk. 3 Temmuz'u camia olarak atlattık. Allah o günleri bir daha göstermesin. Sadece bize değil, kimseye göstermesin. Ama bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda o birliktelik ciddi olarak erozyona uğramış. Bunu 3 Temmuz'a bağlayamazsın" ifadelerini kullandı.

"SAYIN BAŞKAN BENİ İŞARET EDERKEN SAMİMİ DEĞİLMİŞ"
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ı eleştiren Ali Koç "Birimiz doğruları söylemiyor. Diyorum ki 'Çıkalım konuşalım.' İkimiz de medeni insanlarız. Ben anladım ki Sayın Başkan beni işaret ederken samimi değilmiş. Benim bu işe girmeyeceğimi düşünüyordu. Ben Fenerbahçe Kulübü'nün başkanına hesap sormam. 'Aynı gemide değil miyiz başkanım?' dedim. O da bana 'Hayır ben seninle aynı gemide değilim' dedi. Seçimlerden önce başka, sonra başka konuşuyor. Bir dediği bir dediğini tutmuyor. Hatırlayın, daha sonra ilk mahkeme çıkışında 'Yargıtay artık bizim için önemli değil' dedi. Şimdi de diyor ki 'Tazminat davalarını açmak için adayım. Ben bunun savaşını vereceğim.' Peki 3 sene sonra bu süreç sonuçlanmadı ne olacak? Bence başkanımızın, başkanlığı falan bırakacağı yok. Bunları gördükten sonra, doğru karar verdiğimi anladım. 'Onun projesi yok, kendisi proje' ne demek yahu? Benim Fenerbahçe için yapmayacağım çok az şey var. Bunu en çok başkanımız bilir diye düşünüyorum. Neler yaşadık beraber? İnsan, sevdiği insandan darbe yiyince üzülüyor. Bana koyan bu. Ben bu yüzden kızgınım" dedi.

Ali Koç'un diğer açıklamaları şöyle:

"Fenerbahçe taraftarı geçen sene de tribünde böyleydi. Bence kızgın, küskün. Kendini değer verilmemiş hissediyor. Tribünleri Ali Koç böldü diyorlar, buna çok üzülüyorum. Fenerbahçe taraftarı değer verilmeyi fazlasıyla hak etti. Hem şanlı tarihimizle hem de son dönemde. Kafalarınıza göre kombineleri iptal ederseniz, üstüne bir de sportif başarı sağlayamazsanız taraftar tabii ki küser, kızar."

"Kulüp personelimiz de siyasete sokuldu. 'Ali Koç gelirse sizinle çalışmayacak' denildi. Aileleri de üye yapılmış yani onların vereceği oylar da çok önemli. Pek çok insan kulübe üye yapılmış ama parasını başkası veriyor. Olay çok büyük sayılarda insanları kulübe üye yapmak. Üye yapanlar para ödemiyor, başkaları ödüyor. Bu etik değil, anti-demokratik. Biz camia, bir kulüp insan sermayesi ne kadar kaliteliyse o kadar iyi. Kulübüne bağlı, uzaman hiçbir personelimizin endişe etmesine gerek yok. Şu an personel seçim için kullanılıyor. Kulüpte belirlediğimiz 8-9 tane kilit nokta var, oralara çok iyi profesyoneller getireceğiz."

"Biz seçilirsek, kimse bizim yaşadıklarımızı yaşamayacak. FBTV'de de yayın yapmak isterdim, Fenerbahçe'nin tesislerinde de toplantılarımızı yapmak isterdik. Tarihimizin en enteresan seçimlerinden birine gidiyoruz. Ve adaylardan birinin ne FB TV'de, ne internet sitesinde, ne dergide, ne radyoda esamesi okunmuyor."

"Gençler duruma çok hakim. İnanılmaz hakimler. Yaş sıralamasına göre oy oranlarına bakarsan, biz en çok oyu gençlerden alacağız."

"Bu nefret ortamı bitmeli. Başkanların bir araya gelemediği ortamda taraftar ne yapsın? Bu böyle kavgayla gitmez ama saha dışında yapıcı rekabet olmalı. Mustafa Cengiz'i kendisiyle konuşarak tebrik ettim. Galatasaray camiasının dinamiklerini bilmiyorum ama önemli olan bu camiaların birbiriyle konuşabilmeleri. Elbette sahanın içinde mücadele edeceğiz ama bir yere kadar kendi kulübünüzü düşünebilirsiniz. Beşiktaş ile husumetin geldiği noktaya hayret ediyorum. Bazen kötü gelişmelerin ilacı zamandır. Trabzonspor ile ilişkileri geliştirmek daha zor olacak ama ben elimi uzatacağım."

"Ben asla 'Bir daha başkan adayı olmayacağım' demedim. Seçilmediğim takdirde 'Bir sonraki seçimde aday olmayacağım' dedim. Başkanımız bunu çevirdi 'nasıl Fenerbahçe kongre üyeleri tehdit edilir' diye? Başkanımız 'İstediğimiz zaman seçiliriz' dedi. Madem istediğiniz zaman seçilebiliyorsunuz, neden beni bu kadar karalıyorsunuz?"

Sayfa Yükleniyor...