"Beni en çok üzen..."

Kupada Giresunspor'u mağlup eden Fenerbahçe'de Vitor Pereira, galibiyet için çok uğraştıklarını söylerken kendisini en çok üzen şeyin Ba'nın sakatlığı olduğunu dile getirdi. Zeminden yana dert yanan tecrübeli teknik adam, oyun kalitesini de bu sebebe bağladı.

NTV Spor

11.01.2016 - 01:23

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Ziraat Türkiye Kupası H Grubu'nda 2-0 üstünlükleriyle sona eren Giresunspor maçının ardından düzenlediği basın toplantısında, tipik bir kupa karşılaşmasını geride bıraktıklarını söyledi.

Devre arasının ardından iyi bir takımla karşılaştıklarını söyleyebileceklerini ifade eden Pereira, "Çok zorlu bir zeminde mücadele etmek zorundaydık. Topun çok fazla sektiği ve teknik anlamda iyi bir oyun oynamaya izin vermeyen bir zeminde oynadık. Çok pas hatası gördük bu akşamki karşılaşmada, son pasların verilemediğini gördük. Bir iki pasın ardından zeminden dolayı fazlasıyla top kayıpları yaşandığını gördük ve oyun bu nedenle kopuk bir hal aldı maç içerisinde" diye konuştu.

Pereira, teknik açıdan iyi bir karşılaşma olmadığını belirterek, "Üç puanı almak için çok uğraştık. Zemin oyunun kalitesini belirledi diyebilirim" ifadelerini kullandı.

Rakibin baskılı bir oyun ortaya koymak isteyen ve bu zemine kendilerinden daha adapte olmuş bir ekip olduğunu dile getiren Pereira, şunları kaydetti:

"Çok fazla uzun topların oynandığı ve ikinci toplar konusunda büyük mücadeleler yaşandığı bir karşılaşma izledik. Çok mücadele ederek, çok uğraşarak sahadan galibiyetle ayrılıyoruz. Beni en üzen nokta bu akşam Abdoulaye'nin sakatlığıydı. Gerçekten sakatlığını, şu anda durumunu bilmiyorum, ciddiyetinin ne derece olduğunu bilmiyorum ama çok basit bir sakatlık gibi gözükmüyordu."

Pereira rakipleri Giresunspor'u tebrik ederek, "Bir kupa karşılaşması oynadık ve bir sonraki karşılaşma bizim için farklı bir maç olacak çünkü sahaya farklı oyuncularla çıkacağız. Ligde oynayacağımız karşılaşma öncesi hiçbir oyuncumuzu riske atmak istemiyoruz. En iyi şekilde onların fizik kondisyonunu yönetmek istiyoruz" diye konuştu.

GİRESUNSPOR CEPHESİ
Giresunspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri de maçın geneline bakılacak olduğunda oyuncuların elinden gelenin en iyisini yaptığını vurguladı.

Fenerbahçe karşısında zaman zaman üstün oynadıklarını kaydeden Sözeri, "Maalesef iki tane golü de ayağımızdaki topu rakibe vererek yedik. Çok net pozisyonlara giremesek de rakibimize de özellikle maçın tamamında çok net pozisyonlar verdiğimizi düşünmüyorum. Karşılaşmanın seyir zevki açısından iyi bir mücadele olduğunu düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

 

Sayfa Yükleniyor...