"Beni yenemezsin, uğraşma"

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ın Benfica beraberliğini yorumlarken, "Belki de bu skor 1-0'dan iyidir. Beşiktaş, sadece lige değil Avrupa'ya da mesaj veriyor." dedi.

NTV Spor 24.11.2016 - 13:14 | Son Güncelleme: 24.11.2016 - 13:18

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in Benfica maçıyla ilgili "Bu beraberliğe sevinmemek lazım, galip gelsek işi bitirebilirdik" sözlerini değerlendiren Mehmet Demirkol, "Öyle diyor ama bu iş öyle değil. Bu 2. yarı, 7 puanlık; 2. yarı. 3 puan 6 puan değil, 7 puan aldın. Bu müthiş bir geri dönüş. Bu skor, 1-0'dan iyi. Başta dedim ki gruptan çıkıyordu falan ama bu doğru..." dedi. 

"Beşiktaş herkese şu mesajı verdi." ifadelerini kullanan Demirkol, "Beşiktaş rakibe, 'Kardeşim, yenemezsin...' diyor. Bu en önemli şeydir. Bunu Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'si için söylüyordum. Bu önemli mesaj. 'Beni yenemezsin, uğraşma...' Taraftarına diyorsun ki; 'Ben yenerim takma kafana. Oyuncuna diyorsun ki 'yeneriz.' Bu mesajla rakip ve hakem de dahil herkesi ikna ediyorsun. 'Ben yenilmem.' Bu futboldaki en önemli şey. Ersun Yanal'ın Fenerbahçe'si için de bunu çok sık söylüyordum. Onlar da öyleydi. Son 5 dakika yenik, yenerim diyordu yeniyordu. Rakip diyordu ki; 'Bunlar atacak.' Bu psikolojiye rakibi, hakemi, rakip taraftarı mahkum etmek... Bu psikolojiye girdin mi, çıkamazsın. Bu çok enterajan bir şeydir. Bunu Benfica maçında Şampiyonlar Ligi standardında yapıyorsan bu sadece lige verdiğin mesaj da değil. Bu Avrupa'ya da verdiğin mesaj oluyor. Belki de bu 1-0'dan daha iyi.... " açıklamalarını yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...