Benzema yargılanıyor | Valbuena: Peşini bırakmayacağız

2015'te Mathieu Valbuena'ya şantaj yaptığı iddiasıyla hakkında dava açılan Karim Benzema 5 yıl hapis cezası ile karşı karşıya. Valbuena, ilk duruşmaya gelmeyen Benzema hakkında suçlayıcı açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 20.10.2021 - 18:06

Karim Benzema'nın 2015'te milli takımdan arkadaşı Mathieu Valbuena'ya kasetle şantaj yaptığı iddia edilmiş ve Fransız golcü bu olayın ardından milli takımdan da atılmıştı.

Versailles Savcılığı'nın konuyla ilgili mahkemeye sevk ettiği beş kişinin yargı süreci başladı.

Benzema ilk duruşmaya katılmadı. Davada hazır bulunan Valbuena ise, "6 yıldır bu dava devam ediyor. Herkes burada fakat Karim Benzema yok. Yazık ki 6 yıldır bekliyoruz. Ne olursa olsun peşini bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.

Şantaj süreci ile ilgili gelen soruyu da yanıtlayan Valbuena, "Bu video ile ilgili bana ilk uyarı Djibril Cissé'den geldi. Video çıkmasın diye para vermeyi hiç düşünmedim. Tehlikede olduğumu hissettim ve şikayette bulundum" dedi.

Karim Benzema ile Mathieu Valbuena arasında ne yaşandı?

Aralarında Benzema'nın da bulunduğu bir grup Valbuena'nın özel hayatına ilişkin gizli bir videosunu oyuncuya göndererek şantajda bulundu. İddiaya göre Valbuena'dan 150 bin euro istendi.

2015'in Kasım ayında Benzema hakkında dava açılırken soruşturmanın 'mal varlığını gasp etme girişimi' kapsamında yürütüldüğü belirtilmişti.

Karim Benzema'nın 6 yıl sonra dönüşü

Karim Benzema bu olayların ardından milli takım kadrosundan çıkarılmıştı. Fransız golcü 2015'te veda ettiği formaya 2021'de yeniden kavuştu.

6 yıl Fransa formasından uzak olan Benzema, EURO 2020 kadrosunda yer buldu ve milli takıma geri döndü.

Sayfa Yükleniyor...