"Beraberliğe üzüldük"

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 1-1 berabere kaldıkları Fenerbahçe maçını değerlendirdi.

NTV Spor 28.01.2018 - 22:12

Oyuncuların moralinin düşük olduğunu söyleyen Çalımbay, "İlk yarıda galibiyeti hakedecek bir oyun oynamadık. Ancak ikinci yarı iyi oynadık. Pozisyonlarımız da vardı." dedi.

"Fenerbahçe'nin bizde üstünlük sağladığı şeylerden bir tanesi uzun toplardı." diyen deneyimli çalıştırıcı, "Kaleci Volkan bile uzun oynuyordu. Tedbirlerimizi aldık. Özellikle yediğimiz gol en çok çalıştığımız, en çok dikkat etmemiz gereken duran toptu. Her türlü tedbirinmizi aldık ama en iyi oynadığımız zamanda gol yedik. Bireysel bir hatanın ardından gol yedik. 2. yarıda oynadığımız oyunla galibiyeti hak ettik. Beraberliğe üzüldük. Kalan maçlarımız var. Onları kazanıp iddiamızı sürdürmek istiyoruz. İlk yarı bize yakışmayan bir oyun oynadık. Bunda Fenerbahçe'nin uzun topları da etkili oldu." şeklinde konuştu.

"FENERBAHÇE ÖLÜ TOPLARI ÇOK İYİ KULLANIYOR"
Üst üste 3 maçtan beraberlik çıkardıklarının hatırlatılması üzerine Çalımbay, "Berabere kalabilirsin. Bu futbolun içinde olan şeyler. Karabük'te de yenilgiden galip geldik. Bugün galip gelebilirdik. Konya da ve burada ölü toplardan berabere kaldık. Çok dikkat ettiğimiz şeylerden puan kaybettik. Fenerbahçe ölü topları çok iyi kullanıyor. Ona göre tedbir almamız gerekiyor. Tedbirlerimizi de alıyoruz, ama bazen bir hatayla işler değişiyor" dedi.

"SERİ YAKALAMAMIZ GEREKİYOR"
Bu beraberliklerle sadece avantaj kaybettiklerini ifade eden Rıza Çalımbay, "İlk yarıdaki gibi bir seri yakalamamız gerekiyor. Göztepe maçı çok önemli. O maçı kazanmamız gerekiyor. O maçta da basit hatalar yapmamamız gerekiyor. Artık bunların üstüne çalışacağız." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...