BEŞİKTAŞ 110 YAŞINDA

Beşiktaş Kulübü 110 yaşında... Siyah-beyazlı camia, 110. kuruluş yıl dönümünü, İnönü Stadı'ndaki muhteşem şovlarla kutladı. Onursal başkan Süleyman Seba'nın katıldığı törende, spor camiasından birçok isim de bu coşkuya ortak oldu...

NTV Spor 19.03.2013 - 22:34

Beşiktaş Kulübü 110 yaşında... Siyah-beyazlı camia, 110. kuruluş yıl dönümünü, İnönü Stadı'ndaki muhteşem şovlarla kutladı. Onursal başkan Süleyman Seba'nın katıldığı törende, spor camiasından birçok isim de bu coşkuya ortak oldu...  

Gün içinde Beşiktaş Demokrasi Meydanı'nda toplanan ve marşlar eşliğinde kutlamalar yapan siyah-beyazlı taraftarlara, başkan Orman ile siyah-beyazlı kulübün yönetim kurulu üyeleri akşam saatlerinde katıldı. Coşkuyla karşılanan Orman, Beşiktaş Koleji Bando Takımı'nın start verdiği yürüyüşte BJK İnönü Stadı'na taraftarlarla geldi.

Yürüyüş sırasında uzun bir kortej oluşurken, taraftarların kendisine gösterdiği sevgiden dolayı Fikret Orman'ın yürümekte zorlandığı gözlendi.

FİKRET ORMAN'DAN ŞEREF BEY'E ZİYARET        
Fikret Orman, kulübün 110. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde, futbol şubesini kuran Şeref Bey'in (Ahmed Şerafettin) mezarını ziyaret etti.

Başkan Orman'ın Şeref Bey'in Beşiktaş'taki Yahya Efendi Türbesi'nde yer alan kabrine yaptığı ziyarette, Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri ve kulübün alt yapı sporcuları da bulundu. Ziyarette, kabre çiçek bırakılmasının ardından Kuranı Kerim ve dualar okundu.

Başkan Orman ve beraberindekiler kabir ziyaretinin ardından taraftarların yürüyüşüne katılmak üzere Beşiktaş Demokrasi Meydanı'na gittiler.

SEBA, YILLAR SONRA İNÖNÜ'DE
Siyah-beyazlıların onursal başkanı Süleyman Seba, yıllar sonra tekrar BJK İnönü Stadı'na geldi.
 
Protokol tribününde oturan Seba'ya taraftarlar sevgi gösterisinde bulundu. Futbol takımı kaptanı İbrahim Toraman ile antrenör Recep Çetin de Süleyman Seba ile bir süre sohbet etti.

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Fransız Pascal Nouma'nın ise efsanevi başkan Seba'nın elini öpmesi dikkati çekti.

HAVAİ FİŞEK GÖSTERİSİ YAPILDI
Binlerce taraftarın coşkulu tezahüratları arasında saat 19.03'te kutlamalar havai fişek ve lazer şovlarıyla başladı.

Yaklaşık 5 dakika süren havai fişek gösterisi renkli görüntülere sahne oldu. Bu görsel şova siyah-beyazlı taraftarlar marşlar söyleyip meşaleler yakarak eşlik etti.

SPORCULAR TARAFTARLARI SELAMLADI      
Siyah-beyazlı kulübün başta futbol takımı olmak üzere amatör branşlarında mücadele eden sporcuları tek tek sahaya çağrılarak taraftarları selamladı.

Özellikle futbol takımının oyuncularına büyük sevgi gösterisinde bulunan siyah-beyazlı taraftarlar, tezahüratlarla oyunculara destek verdi.

ORMAN: ''TÜRKİYE'NİN ÖNCÜ KULÜBÜYÜZ''       
Yönetim kurulu üyeleriyle sahneye çıkan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı kulübün 110. yılını kutladı.

Orman, Türkiye'nin öncü kulübü olduklarını kaydederek, ''Bizim için önemli olan, bugüne kadar şerefli tarihiyle gelmiş Beşiktaş için mücadele etmektir. Türkiye'nin öncü kulübüyüz. Her şeyi ilk yapmak bize nasip oldu. Bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Nice 110 yıllara. Bu arada, bizi yalnız bırakmayan Süleyman (Seba) ağabeye de teşekkür ediyorum. İyi ki varsın'' diye konuştu.

Bu arada, Orman'ın konuşması, taraftarların sık sık ''Demirören'e hesap sorsana'' ve ''Yeter Yıldırım Demirören'' tezahüratıyla kesildi. Bu tezahüratlar karşısında gülümseyen Orman, ''Merak etmeyin. Bu yönetim kurulu Türkiye'ye gelmiş en yürekli yönetim kuruludur. Kimseden korkmadan, arkadaşlarımızla buradayız. Kime ne hesap sorulacaksa da soracağız'' ifadelerini kullandı.

KONSERLER VERİLDİ
Kutlamada Dolmabahçe tarafındaki kale arkası tribünlerinin önüne kurulan sahneye çıkan sanatçı Gökhan Tepe, Beşiktaş'ın 110. yıl marşını seslendirdi.

Haldun Boysan'ın sunuculuğunu yaptığı gecede sahneye Gökhan Tepe'nin ardından diğer sanatçılar Birol Can, Feridun Düzağaç, Hakan Altun ile Gökçe çıktı. Organizasyonda sanatçı Ajda Pekkan da konser verdi.

 

Sayfa Yükleniyor...