"Beşiktaş'a transferim an meselesiydi..."

Hollanda futbol tarihinin önde gelen isimlerinden Rafael van der Vaart, Türkiye maçı öncesi TRT Spor'un sorularını yanıtladı, geçmişte Beşiktaş'ın kapısından döndüğünü açıkladı.

NTV Spor 07.09.2021 - 20:16

Rafael van der Vaart, Türkiye maçı öncesi soruları yanıtlarken, "Türkiye'yi yenmemiz lazım, ilk maçı 4-2 kaybettik ve üzerimizde baskı var. Beklenti çok büyük. Türkiye de çok iyi takım. Hakan Çalhanoğlu ile oynadım, o zamanlar 18 yaşındaydı. İnanılmaz şutları var. Hamburg'da 18 yaşında benden frikik için izin istemişti" dedi. 

Geçmişte Beşiktaş'tan teklif aldığını söyleyen 38 yaşındaki eski orta saha, "Artık futbolu bıraktım, kilo da aldım. Türkiye'ye futbol oynamaya gelemem. Hamburg'da oynarken, Beşiktaş beni istemişti. Beşiktaş'a transferim an meselesiydi ama olmadı." ifadelerini kullandı. 

Hollanda-Türkiye maçıyla ilgili olarak da, "Yüzde yüzlük bir final diyemeyiz. Ancak bu maçı alan takım final kapısını aralar" diye konuştu. 

Hollanda'nın Dünya Kupası'nı  ne zaman kazanabileceği sorusuna da Hollandalı, "Çok zor bir soru. Benim jenerasyonum Dünya Kupası'nı kazanmaya çok az kala İspanya'ya kaybetti. Bu sorunun yanıtı çok zor. En kısa zamanda Dünya Kupası'nı kazanmak isteriz. " yanıtını verdi.  

Rafael van der Vaart sözlerinin sonunda da , "Hem Hollanda'da hem Almanya'da yaşayan çok Türk var. Aradaki bağı korumak önemli. Başarılar; ama çok şans dilemiyorum (Gülüyor)" diyerek sözlerini tamamladı.  

Sayfa Yükleniyor...