"Beşiktaş'ı tercih ettim çünkü..."

Beşiktaş'ın Sunderland'den satın alma opsiyonuyla 1 yıllığına kiraladığı Jeremain Lens basın toplantısı düzenlendi.

NTV Spor

07.08.2017 - 16:10 | Son Güncelleme: 07.08.2017 - 17:29

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yeni transfer Jeremain Lens basının karşına çıktılar.

Beşiktaş ailesine katıldığı için çok mutlu olduğunu söyleyen Lens, Beşiktaş son 2 sezonun şampiyonu ve 3. kazanmak istiyor. Ben Şampiyonlar Ligi'nde oynayıp takımın parçası olmak için elimden geleni yapacağım." dedi.

Beşiktaş'ı tercih nedenini de açıklayan Hollandalı futbolcu, "Beşiktaş'ı tercih ettim çünkü Beşiktaş çok büyük bir kulüp. En üst seviyede oynamak istediğim için Beşiktaş'ı tercih ettim." ifadelerini kullandı.


Siyah-beyazlıların transfer sloganı olan 'Come to Beşiktaş' hakkında da açıklamalarda bulunan Lens, "Gerçekten çok özeldi. Daha önce böyle bir şey yapmamıştım. Yakın zamanda benim de birilerini aramam gerekebilir. Eğer gerçekleşirse, üstüme düşeni yaparım." şeklinde konuştu.

ORMAN: LENS BİZİMLE OYNAMAYI ÇOK İSTEDİ
Lens'in transfer sürecini anlatan başkan Fikret Orman, "Lens, Dinamo Kiev dönemlerinden beri takip ettiğimiz bir oyuncuydu. Geçen sezon da ilgilenmiştik ama olmamıştı. Bugüne nasipmiş. Hem onun için, hem de bizim için hayırlı olsun. Biz futbolcu transfer ederken, bize vereceği katkıları düşünerek alıyoruz. Lens bizimle oynamayı çok istedi. Bize gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum kendisine. Güzel bir sezon geçirmeyi istiyoruz. Bizim işimiz oyuncularımızı mutlu etmek. Onların da işi taraftarlarımı mutlu etmek. Kendisine yeniden hoşgeldin diyorum. Allah utandırmasın." dedi.

"BİZ LENS'İ SUNDERLAND'DEN ALDIK"
Aziz Yıldırım'ın Lens hakkında yaptığı yorumlara da değinen Orman, "Beşiktaş kulübünün gündemi, başka kulüp başkanlarının açıklamaları değildir. Başka takımlarla polemiğe girmek istemiyorum. Biz Fenerbahçe'den değil, Sunderland'den oyuncu aldık. Oyuncu da bizi tercih ettiğini söyledi. Lens bu kulübün parçası. Ben de ailenin reisiyim." ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...