Beşiktaş'ın o istatistiğine dikkat çekti!.. "Bizi yanıltmadı"

İstanbulspor Teknik Direktörü Osman Zeki Korkmaz, 2-2 sona eren Beşiktaş maçını değerlendirirken; "Beşiktaş'ın kalesine gelen şutların gol olduğu istatistiği vardı. Bu istatistikler bizi yanıltmadı" dedi.

NTV Spor 17.09.2022 - 22:27
Son Güncelleme: 17.09.2022 - 22:37
Anadolu Ajansı

 

Beşiktaş maçını yorumlayan Osman Zeki Korkmaz, "Kendi analizimizi yapmadan rakibi analiz etmemiz gerekiyor. Teknik adamın saha kenarında olmayışı Beşiktaş'ın motivasyonunu düşürmüştü. Ama maçtaki bütün hikayeyi bu anlatmaz. Bu haftaya kadar Beşiktaş'ın 30 dakika oyun ritmi vardı. Biz fazla pas yaparak Beşiktaş'ın ritmini yakalamasına izin vermedik. Beşiktaş'ın oyun ritmini yakalayamaması motivasyonlarını düşürdü" dedi. 

Dört Büyük Takıma saygıları olduğunu söyleyen Korkmaz şöyle konuştu, "Onların yönetiş şekline saygımız var. Ancak bir senedir biz farklı bir oyun kültürü oluşturmaya çalışıyoruz. Türk futbolunda bir mesaj vermeye çalışıyoruz. Başka türlü de mümkün. Biz zaten geçen sene de Süper Lig takımı gibi çalışıyorduk. Bu dakikaya kadar da afaki bir fark olmadığını gösterdik. Bugüne kadar getiren oyun sistemimiz. Keyifli bir maç oldu bizim için. Bundan sonra Beşiktaş'a canı gönülden başarılar diliyorum. Bence şampiyonluk adayı. Zamanla tempolu oyunları olgunlaşacaktır."

Uzun yıllar yardımcı antrenörlük yaptığını vurgulayan Osman Zeki Korkmaz, "Bugün 2-0'da yenilebilirdik; ama ortaya koyduğumuz oyun bence samimi gözler tarafından fark edilecektir. İstanbulspor ne oynuyor, ne yapıyor diye. Türk futboluna kafa yoranların daha detaylı izlemesi lazım. Biz oyun kültürü üretiyoruz, oyun üretiyoruz. En büyük mutluluğumuz bu. Ön alanda sıkıntımız var. Bu hafta 25-30 metreden şut çok fazla çalıştık. Yaklaşık 2-3 saat. Beşiktaş'ın kalesine gelen şutların gol olduğu istatistiği vardı. Bu istatistikler bizi yanıltmadı" ifadelerini kullandı.  

Sayfa Yükleniyor...