Abdullah Avcı: Büyük takım böyle bir şey. Beşiktaş'ın ruhu her zaman şampiyonluğa oynar

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, 3-2 kazandıkları Kasımpaşa maçını değerlendirdi, rakibin erken dakikalarda 10 kişi kalmasının takımda rehavet yarattığına vurgu yaptı. Avcı, oyuncularının gösterdiği refleksi övdü ve "Büyük takım böyle bir şey. Kazanmayı hep istediler. Beşiktaş'ın ruhu her zaman şampiyonluğa oynar." dedi.

NTV Spor 08.12.2019 - 21:44 | Son Güncelleme: 08.12.2019 - 23:21

Süper Lig'de karşılaştıkları Kasımpaşa'nın 15. dakikada 10 kişi kalmasına rağmen iki kez geri düşmelerini değerlendiren Abdullah Avcı, "Çok iyi bir geçiş takımına karşı oynadık. Ligin bizimle birlikte en iyi geniş alanda oynayan takımını karşı oynadık. Savunma güvenliğiyle ilgili çalışmalar da yaptık ama zaman zaman bununla ilgili sıkıntılar yaşadık. Merkeze yakın 20'ye yakın toplar oynadık ve geriye koşular yapmak zorunda kaldık. Kasımpaşa 10 kişi kaldı, belki de 'Nasıl olsa kazanırız' duygusuyla iki kez geriye düştük." dedi. 

Goller için kenarlardan gelmeye çalıştıklarını vurgulayan Avcı, "Çalıştığımız kenarlarla 3 gol geldi. Bu tarz takımlara böyle gol atarsın. Oyunun içinde kazanmayı hep istediler. Oyunu domine etmeye çalıştılar. Büyük takım böyle bir şey. Hep oyunun içinde olmaya çalıştık. Buradan olumlu da olumsuz da sonuçlar çıkarmamız lazım. Onun dışında kaçırmak çok önemli. Son dakikadaki goller sizi başka yerlere taşıyor. Enerjimiz yüksek ve böyle devam etmeye çalışacağız" diye konuştu. 

Galibiyete ulaşmak için tüm varyasyonları denediklerini kaydeden Avcı, "Bugün oyun şunu gerektiriyordu. Beklerin ikisini de ileri yolladık. Bekin ortaları önemliydi. Umut'u oyuna koyduk, doğru yanıt verdi. Bekler hem kısa ortalarda hem de kenar varyasyonlarında yer aldı. Kazanmak için içimizdeki bütün hamleleri denedik. Lens'in asist yapması beni mutlu etti, ona özgüven sağlayacak. Çok mutluyuz. Büyük takım reaksiyonu böyle bir şey. Bir sonraki haftaya ve devrenin sonuna kadar daha farklı taşıyacak." açıklamalarını yaptı. 

"BEŞİKTAŞ'IN RUHU HER ZAMAN ŞAMPİYONLUĞA OYNAR"
Avcı, şampiyonluk iddialarıyla ilgili olarak ise "Olumsuz giderken de söylemiştim, Beşiktaş'ın ruhu her zaman şampiyonluğa oynar. Daha önümüzde bir sürü maç var. Yarışın içine sonradan dahil olduk. Sonuna kadar bu yarışın içinde olacağız. Büyük takımda bu tip goller ve deplasmanda alınan galibiyetler daha farklı duygu yaşatıyor ve ivme kazandırıyor. İlk yarıda kalan 3 maça en iyi şekilde çıkmak istiyoruz. Ligde 16'ncı sıradan ikinciliğe geldik güzel bir ivme oldu." ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi'nin transfer konusundaki açıklamalarının hatırlatılması üzerine Avcı, şunları söyledi:

"Daha önce de Beşiktaş'ın her oyuncusunun değerli olduğunu söylüyordum. Burası Beşiktaş, büyük kulüp. Benim için öncelikle olan kulübümdür. Yönetim nasıl yol haritası çizecekse biz en iyisini yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz."

Kasımpaşa'ya attıkları gollerin çalıştıkları kanat organizasyonlarından geldiğini hatırlatan Avcı, "Son golümüz bizim için olumlu anlamda bir ders. Savunmadaki geçişleri sezon başında titizlikle çalışan bir takımız. Kasımpaşa da kazanabilirdi. Savunma anlamında daha dengeli ve hızlı olmamız gerekiyor." diyerek sözlerini tamamladı.

Sayfa Yükleniyor...