Beşiktaş seçime gidiyor

Beşiktaş'ta Fikret Orman'ın ayrılacağının açıklamasının ardından başlayan yönetim kurulu toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası olağanüstü kongre kararı alındı. Başkan Fikret Orman'ın istifa etmediği açıklandı.

NTV Spor 26.09.2019 - 14:22 | Son Güncelleme: 26.09.2019 - 15:24

Toplantıda olağanüstü kongre kararı alındı. 13 Ekim'de çoğunluk sağlanmazsa 20 Ekim'de kongre yapılacak. 

Beşiktaş, resmi sitesinden Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı aldığını duyururken, "Yönetim Kurulumuz, bugün gerçekleştirdiği toplantıda Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı almıştır." denildi. 

Açıklamada, "Kulübümüzün, Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 13 Ekim 2019 Pazar günü saat 10:30’da BJK Akatlar Spor Salonu’nda yapılacaktır. Birinci toplantıda çoğunluk sağlanmazsa, ikinci ve son toplantı çoğunluğa bakılmaksızın 20 Ekim 2019 Pazar günü aynı saat ve yerde yapılacaktır." ifadeleri kullanıldı. 

"BAŞKANIMIZ FİKRET ORMAN İSTİFA ETMEDİ"

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay toplantı sonrası olağanüstü seçim kararı aldıklarını açıklarken, "13 Ekim'de, çoğunluk sağlanmazsa 20 Ekim'de gerçekleşecek. Toplantı sonrası bir deprem olsun. Bütün İstanbul halkına geçmiş olsun. Başkanımızın ilk toplantısında da böyle bir deprem olmuştu. Hayırlısı olsun." ifadelerini kullandı.  

"Başkanımız Fikret Orman görevinin başındadır. İstafa etmesi söz konusu değil." diyen Atalay şöyle konuştu; "Başkanımız yasal süreç içerisinde kararını değerlendirip verecektir. Beşiktaş Yönetim Kurulu başkanlığı devam ediyor. Şu anda görevinin başındadır. Zaten çok yoğun ilgi var. İnsanlar sabahtan beri geliyorlar. Yönetim Kurulu'nda da şu anda herhangi bir istifa yok."

Başkan Fikret Orman'a yoğun ilgi olduğunu kaydeden Deniz Atalay, "Bunun değerlendirmesini başkan yasal süreç içinde kendisi yapacaktır. Başkanın son gelişmelerden dolayı üzüntüsü var. Beşiktaş'ta sportif başarılar veya yönetim kurulunun icraatları için eleştiriler olabilir. Ancak bu, insanların haysiyeti ve namusu üzerinden yapılacak olursa kabul edilemez. Başkan bunun kırgınlığını dile getirdi. Bazı eleştiriler olacak ama insanların ahlakı, namusu ile ilgili olursa kubul edilemez. Beşiktaş camiasının da kabul etmemesi lazım." çağrısında bulundu. 

Sayfa Yükleniyor...