Beşiktaş'ta 13 yıl sonra bir ilk

Beşiktaş Futbol A.Ş. Mayıs 2017 faaliyet dönemi sonu finansal sonuçlarını açıklandı. Bu dönemde 4.7 milyon TL'lik net kar elde eden siyah beyazlılar, 13 yıl sonra bir ilki yaşamış oldu.

NTV Spor

09.08.2017 - 21:58

Beşiktaş Futbol A.Ş. 13 yıl sonra mali faliyet dönemini karla kapattı. Mayıs 2017 faaliyet dönemi sonu konsolide mali tablolarını açıklayan Beşiktaş Futbol A.Ş., 583 milyon TL gelir ve 146 milyon TL brüt satış karı elde ederken, 4.7 milyon TL net dönem karına ulaştı.

13 yıl aradan sonra ilk kez net kar açıklayan Beşiktaş, ayrıca geçen mali döneme göre gelirlerini de yüzde 43 arttırma başarısı gösterdi.

Beşiktaş’ın finansal sonuçları hakkında değerlendirmelerde bulunan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Mali disiplin hem büyüme hem de dünya kulübü olmanın en önemli şartıdır. Biz de ilk günden itibaren bu bilinçle hareket ediyoruz. Gösterdiğimiz çabanın ve emeklerin meyvelerini toplamaya başladığımızı görmek büyük mutluluk. Beşiktaş'a yatırım yapan herkesin ortağımız olduğu bilincindeyiz ve onları mutlu etmek de bizim görevlerimizden biri. Hedeflerimiz doğrultusunda ilerlerken benimle birlikte aynı özveriyle çalışan bütün Yönetim Kurulu Üyesi arkadaşlarıma, profesyonel kadromuza ve büyük Beşiktaş taraftarına çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Sayfa Yükleniyor...