"Beşiktaş'ta daha çok kupa kazanmak istiyorum"

NTV Spor'a özel açıklamalarda bulunan şampiyon Beşiktaş'ın yıldız ismi Adriano, Beşiktaş'ta mutlu olduğunu ve daha çok kupalar kazanmak istediğini söyledi.

NTV Spor 30.05.2017 - 19:22 | Son Güncelleme: 30.05.2017 - 19:57

Şampiyon Beşiktaş'ın Brezilyalı yıldızı Adriano, NTV Spor'dan Övünç Özdem'in sorularını yanıtladı.

"Şampiyonluk ok özel bir duygu, ayrı bir yeri var. İlk geldiğim günü hatırlıyorum. Lig uzun bir maraton, yeni bir kulübe geliyorsunuz ve ne olacğaını bilmiyorsunuz. Her gün sıkı çalışarak şampiyon olduk. Ben de şampiyonluklara devam ettim, kupalar kazanmaya devam ettim, benim için çok özel."

"NEREYE GİTSEM..."
"Nereye gitsen şampiyon oluyorsun" diyorlar. Evet öyle oluyor. Pozitif bir insanım, nereye gitsem pozitif insanlarla karşılaştım. İyimserim, pozitifim. Burada da pozitif bir ortam var."

"BEŞİKTAŞ'LA KUPALAR KAZANMAYA DEVAM ETMEK İSTİYORUM"
"Benim için özel bir duygu. Bu hafta birçok insanla konuştum, ben de tam açıklayamıyorum. Coritiba'dan itibaren her sene kupa kazanmak, her yerde kupa kazanmak açıklaması zor olan bir durum. Futbolu bıraktıktan sonra gururla anlatacağım ama futbolu bırakmama daha var. Şimdi Beşiktaş'la devam ediyorum, Beşiktaş ile kupalar kazanmaya devam etmek istiyorum."

"Bence iyimser olmak, pozitif bakmak ve sıkı çalışmak lazım. Nereye gittiysem takım oyuncusu olmaya çalıştım. Ne gerekirse yaptım, farklı pozisyonlarda oynadım, söylenmedim. Bu oldukça, başarılar da bu yönde ilerliyor. Çok kupa kazanan oyuncular var tanıdığım. Hepsi de iyi niyetle takım için çalıştılar ve bu kupaları kazandılar."


"BARCELONA'DAN SONRA..."
"Her kupanın, her şampiyonluğun farklı bir tadı oluyor. O tadı tadınca da bırakmak istemiyorsunuz. Ben de biraz öyleydim. Barcelona gibi kazanan bir takımdan gelip başka takımda oynamak kolay değil. Geldiğim günde ilk düşüncem Beşiktaş'ta şampiyon olmaktı. Lig uzun maraton, birçok kulvarda mücadele ediyorsunuz. Sıkı çalışmanız lazım. Günlük disiplininiz çok iyi olmalı. Ligin başındaki düşünceler bizi buraya getirdi ve şampiyon olduk."

"SENEYE DAHA İYİ BİR ŞAMPİYONLAR LİGİ ÇIKARACAĞIZ"
"Sezon başında Şampiyonlar Ligi için çok iyimserdik, iyi de götürdük. Son maçta şanssız bir şekilde kupanın dışında kaldık. Sonra Avrupa Ligi vardı. Kalitemizi koyduk. Lyon maçında penaltılarla elendik, penaltılar şans işi. Oyun esnasında Lyon'dan daha iyi oynadık. Bu sene bize tecrübe oldu. Tecrübeli oyuncularımız var ama aramızda Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi oynamayan oyuncular vardı. Özgüven oldu onlar için de. Önümüzdeki sezon; başkanımız, taraftarımız ve camiamız emin olabilir ki, daha iyi bir Şampiyonlar Ligi çıkaracağız."

TARAFTARA ÖVGÜ
"İlk günden itibaren, havaalanında taraftarları fark etmiştim. Farklı bir aşk besliyorlar takımlarına karşı. 12. adam diyebiliriz tam anlamıyla. Deplasmandaki destekleri sıra dışı. Gördüklerimiz arasında en iyisi diyebilirim. Deplasmanda kendi evimizde gibi hissediyoruz. Cumartesi gününü sabırsızlıkla bekliyorum. Burada maçı kazanmak ve bu şampiyonluğu doyasıya kutlamak istiyorum."

GÖKHAN GÖNÜL YORUMU
"Büyük oyuncularla oynadığım için çok mutluyum. Daniel Alves ile U20'den beri arkadaşlığımız var. 5 sene Sevilla'da ve 5 sene Barcelona'da birlikte oynadık. Bu sene İtalya'da şampiyon oldu. Önünde Şampiyonlar Ligi finali var. Onun adına mutluyum. Gökhan Gönül'e karşı Sevilla'dayken oynamıştım. O zaman Fenebahçe'deydi. Şimdi onla beraber oynuyoruz. Alves de, Gökhan da milli takımları için çok önemli oyuncular. Bu oyuncularla oynamak benim için büyük bir gurur ve şans."

"BEŞİKTAŞ'TA ÇOK MUTLUYUM"
Tek düşüncem Cumartesi günkü maç. Şampiyon olsak da, bu maç önemli. Ligi en iyi şekilde bitirmeliyiz. Futbolda her şey olabiliyor ancak ben Beşiktaş'ta çok mutluyum. Kontrat süremi bitirmek istiyorum, kontratımı tamamlamak istiyorum."

"BURAYA GELDİĞİMDE ŞÜPHELER VARDI"
"Barcelonalı oyuncular ve çalışanları ile aram çok iyi. Barcelona'da iyi izler bıraktım. Buraya geldiğimde şüpheler vardı. Çok oynamamıştım. Hakkımda soru işaretleri vardı. Hepsinin üstesinden geldim. Arkdaşlarım aradı, kutladı. Aynı güzel izleri Beşiktaş'ta da bırakmak isterim. Buradan ayrıldığımda arkadaşlıklar bırakmak istiyorum."

ARDA İLE NELER KONUŞTU?
"Arda ile Barcelona'da oyanarken Belşiktaş'ın teklifi yoktu. Ben ona sorular soruyordum Türkiye ile ilgili. Güzel şeyler söylüyordu. Bir gün Türkiye'de oynayacağımı hiç düşünmezdim. Beşiktaş'tan teklif geldi, sordum Arda'ya. imzalarsam mutlu olacağımı söyledi. Buraya geldim, oynadım ve devamlılığı sağladım. Çok mutluyum. Tarifi zor duygular yaşadım burada."

"BANA OLAN GÜVENİ BOŞA ÇIKARMADIM"
"Kariyerim için çok özel bir yıl oldu. İlk geldiğimde soru işaretleri vardı. Kendime iyi bakarak, çalışarak yeniden hoca için, taraftarları için ve kulüp için güvenilir bir oyuncu olmayı başardım. Bunu ispatladım. Bu benim için çok önemliydi. Kulüp için de çok önemliydi. Bana güvendiler transfer ederken, ben de bu güveni boşa çıkarmamış oldum."

"ŞENOL GÜNEŞ ÇOK BÜYÜK BİR HOCA"
"Şenol Güneş'in büyük bir hoca olduğunu biliyordum. Dünya Kupası'nı takip etmiştik. Kariyerinin en önemli zamanlarıydı. Kariyerine bakıncai, yaptıklarının meyvelerini topluyor. Geçen sene şampiyon oldu, bu sene de şampiyon oldu. Bütün övgülere layık olduğunu gösteriyor. Geldiğimde bana çok yardımcı olcu. Bunun için teşekkür ediyorum. Bir futbolcunun teknik direktörünün güvenini alması çok önemli. Bu konuda da çok yardımcı oldu. Benim için çok önemliydi. Kazanma ruhu önemli. İkinci lige düşen bir takıma karşı çıktığınız maçın sonuna kadar, son düdüğe kadar aynı ciddiyetle oynamanız lazım. Teknik direktörün de bunu yansıtması lazım. Hakem düdük çalana kadar maç bitmiyor."

"KARTAL DÖVEMESİ YAPTIRACAĞIM"
"Kendime bir kartal dövmesi yaptırmayı planlıyordum, bu sezonun ardından tatilde bir kartal dövmesi yaptıracağım."

Sayfa Yükleniyor...