Tolgay Arslan, Beşiktaş ve Fenerbahçe günleriyle ilgili konuştu

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin eski futbolcusu İtalya Ligi ekiplerinden Udinese'de forma giyen Tolgay Arslan, futbolculuk ve Türkiye günleriyle ilgili açıklamalar yaptı. Türkiye'de unutamadığı an olarak Liverpool'a attığı golü gösteren Tolgay Arslan, "Beşiktaş'ta neden kadro dışı kaldığımı bilmiyorum" dedi.

NTV Spor 13.11.2021 - 21:31
"Beşiktaş'ta dürüm olayına anlam veremedim"

A Spor'a verdiği röportajda hayatın 'de daha basit olduğunu söyleyen , "Herkes birbirini tanıyor. İlk aylarda dili bilmiyordum. Onu öğrendikten sonra bizim hayatımız da kolaylaştı. Şu anda ailem, ben, herkes mutlu. İstanbul'da trafik büyük problem. Burada her yere gidiyorum. Stada gidiyorum. Çocukları okula bırakıyorum. En fazla 7-8 dakika. İstanbul'un en çok yemeklerini özledim. İtalyan yemekleri de harika. Ama dünyada bir numara tabii ki bizim Türk yemeği. İtalya'da makarna ve pizza var, ondan sonra bitiyor. Annem her 3-4 ay geliyor. Her gün bana yemek yapıyor" dedi.

İtalya futboluyla ilgili olarak ise 31 yaşındaki oyuncu, "Burada farklı çalışıyorlar. Taraftar sevgisi büyük ama, Türkiye gibi büyük değil. Türkiye'de en önemli şey gol atmak. Kötü bir maçtan sonra gol atarsan her şey unutuluyor. Burada farklı. Burada herkesin görevi var. Golden önce de paslar da çok dikkate alınıyor. Ben bir orta saha oyuncusuyum. Türkiye'de gol atmadığım için eleştirildim. İtalya'da asistin asisti diyorlar. Çoğu gol benden başladı. Buna da önem veriliyor. Gol vuruşuna bakılmıyor. Benim görevim ilk başta takımı organize etmek, dinlendirmek, tempoyu hızlandırmak. Açıkçası ben de bu kadar iyi gideceğini tahmin etmemiştim. Her hafta oynuyorum. İtalya Ligi bence dünyanın en iyi ve sert ligi. Burada oynamak benim adıma büyük bir başarı. Şu anda mutluyum. Dili konuşuyorum. Mutluyum ve iyi gidiyor. Herkes futbola odaklanıyor. Futbola burada başka bir boyutta bakıyorlar" açıklamalarını yaptı.

Türkiye Ligi'ni takip ettiğini kaydeden orta saha, "Milli maçları izliyorum. Orada inanılmaz bir 5.5 sene geçirdim. Ayrılık oradan eşime daha zor oldu. Eşim Alman. Çok sevdik oraları; ama benim yaşadıklarımdan sonra çıkmak istedim. 'ta çok zor dönem geçirdim" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ'TA NEDEN KADRO DIŞI KALDIĞIMI BİLMİYORUM"
'ta neden kadro dışı kaldığı yönündeki soruya Tolgay Arslan, "Neden kaldığımı tam bilmiyorum. Oraya kadar 6-7 ay Türk oyuncular olarak paramızı alamıyorduk. Ben de bu yüzden şikayetçi oldum. Bana göre o nedenden kadro dışı kaldım. Sonra bana haksızlıklar yapıldı. Dürüm olayına anlam veremedim. Bir gazeteci yazdı, millet inandı. Soyunma odasında devre arasında kim dürüm getirsin? Dışarı mı çıktım? Çoğu kişi inandı, dürüm olayına. Bazı gazeteciler benimle taraftarın arasını bozdular. Emindim ki içeriden birisi bunları verdi. O yüzden bu süreçte çok kırıldım. Ardından 3 ay kadro dışı kaldım. Orada çok çok kırılmıştım. Çok sevdiğim bir kulüptü, çok sevdiğim taraftardı. Ayrıldım, hata yaptım. Çok duygusal hareket ettim. Her konuda hata yaptım. Çok kırılmıştım, duygusal bir cevap vermeye çalıştım. Hiç düşünmedim nasıl cevap vereceğimi. Hiç hak etmedim. Öyle bir şey bir daha o taraftara yapmam. Nasıl davrandığıma kendim de üzüldüm. Halen de üzülüyorum. Ama herkes bunu bilmeli. 3 ay tek başına suni çimde idman yapmak. Her hafta bir yalan haber çıktı. Çok yıprandım. Yine de o hatayı yapmamam gerekiyordu. Çok yanlış bir şeydi. Başka bir şey söylememe gerek yok. Beşiktaş taraftarı her zaman arkamdaydı beni destekledi. Onların önünde oynamak benim için çok büyük bir onurdu, sevgiydi. Ayrılık dönemi bir çok şeyi kırdı" yanıtını verdi.

"FENERBAHÇE'DE BENİ ÇOK İYİ KARŞILADILAR"
'ye transferinin sorulması üzerine de Tolgay Arslan şöyle konuştu, "Fenerbahçe'de beni çok iyi karşıladılar. 1.5 sene çok zor dönem geçirdim. 3 ay tek başıma antrenman yaptım. Sonraki sezon başında tekrar sakatlandım. Gelecek sezonla ilgili beni düşünmediklerini söylediler. Orada da kalmak istemedim. Çünkü Avrupa'dan da teklifler vardı. Orada kalırdım ama beni istemediler. Onları kırmadım, zorluk yaşatmamak için. Avrupa'dan teklifler geldi. İtalya Ligi'ni takip ediyordum. O dönemde Ronaldo da buradaydı. Büyük futbolcular burada. Bir gecede karar verdim buraya gelmek için. Galiba iyi bir tercih yaptım."

Ronaldo'ya karşı oynamasıyla ilgili olarak da Udinese'li oyuncu, "Karşı karşıya oynadım. Onunla ikili mücadeleyi kazandım (Gülüyor). Çok büyük futbolcu. Topla veya topsuz olsun onla oynadığınızda çekiniyorsun. Messi ile birlikte dünyanın en iyi oyucnusu. Juventus'a karşı güzel maçlar oynadık. Benim adıma inanılmaz geçti. Hala bir iki senem var ve burada da çok mutluyum" diye konuştu.

"Türkiye'ye geri dönüş planın var mı?" sorusuna da Tolgay Arslan, "Daha hiç oraları düşünmek istemedim. Türkiye'den ayrıldıktan sonra çok uzağa bakmak istemedim. Şu an futboldan ve yaşamdan çok keyif alıyorum. Her günü yaşamak istiyorum. O yüzden, geleceğimi hiç düşünmedim. Daha 1.5 yıl sözleşmem var. Ondan sonrasını şu anda söyleyemem" yanıtını verdi.

"LIVERPOOL MAÇINDAN SONRA GERÇEK BEŞİKTAŞ KARİYERİM BAŞLADI"
Türkiye'de Beşiktaş veya Fenerbahçe'de unutamadığı anla ilgili olarak da Tolgay Arslan, "Tabii ki Liverpool maçı. Orada inanılmaz bir gece yaşamıştık. O maçtan sonra benim gerçek Beşiktaş kariyerim başladı. Şampiyonluklar gördüm. Vodafone Park'ta oynamak çok büyük bir duygu. Güzel geçti. Tabii ki hatalar yaptım ama inanılmaz bir 5.5 sene geçirdim. Herkese bana bu fırsatı verdikleri için teşekkür ediyorum. Türkiye'de çok arkadaşım var. Herkesle konuşuyorum. Hiç bozmadım aramı. İnşallah herkes de beni iyi bir insan olarak hatırlarlar" ifadelerini kullandı.

"ŞENOL GÜNEŞ ÇOK BÜYÜK BİR HOCA"
Beşiktaş'tan eski teknik direktörü Şenol Güneş için, "Onu da burada fark ettim. Çok büyük bir hoca. Çok büyük başarılar elde etti. Türkiye'nin en büyük hocalarından biri. Şenol Hoca döneminde de hatalarım oldu. Buraya gelince bir kaç sene sonra haklı çıktı. Şenol hoca ile çok büyük başarı elde ettik. Yaptıklarının o kadar yanlış olmadığını herkes gördü. Milli Takım'dan ayrıldığında da çok üzüldüm. Bana göre orada da çok büyük bir iş başardı. Umarım onu bir kaç sene sonra bir yerde görürüz" övgüsünde bulundu.

İtalya Ligi ile Türkiye Ligi arasındaki farklılıklar için de Tolgay Arslan şöyle konuştu, "İtalya Ligi daha disiplinli. Çok sert bir lig. Daha tempolu bir lig. En büyük fark sonuç ne olursa olsun hiçkimse taktiğini bozmuyor. 3-0 önde veya geride olursun, burada çok taktik idmanlar oluyor. Türkiye Ligi'nden daha dempolu ve hızlı. En büyük farkı çok disiplinli bir lig."

"SÜPER LİG'DE ŞAMPİYONLUK FAVORİSİ TRABZONSPOR"
Süper Lig'deki şampiyonluk yarışıyla ilgili olarak Tolgay Arslan, "Bence bu sene Trabzonspor şampiyon olabilir. Şu an çok büyük favori. 9-10 puan çok büyük fark. Bizim şampiyon olduğuimuz senelerde de önden gittik. Beşiktaş'ta çok sakatlık problemleri var. Bana göre Beşiktaş'ın kadrosu ligin en güçlü kadrosu. Ama sakatlıklar nedeniyle şanssız başlangıç yaptılar. Şu anda bana göre en şanslı takım Trabzonspor. Başakşehir'in de Emre Hoca ile ligi iyi yerde bitireceğine inanıyorum. Ama favorim Trabzonspor" değerlendirmesini yaptı.

Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu'na övgüler dizen Tolgay Arslan, "Benim gördüğüm, bana göre Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük oyuncusu. Aynı mevki de oynadık. Ben de onunla bir sene beraber oynadım. Oynadığım dönemde Emre Hoca 40 yaşındaydı ve hala orta sahada top kaybetmiyordu. 'Ben belki 40 yaşında yürümeyeceğim, bu nasıl topu kaybetmiyor?' diye düşünürdüm. Karakter olarak çok güçlü bir karakter. Hoca olarak da çok iyi yerlere gelecek. Futbola çok aşık bir insan. Her yerden bir şeyler kapmak istiyor. Taktiksel olarak da inanılmaz açık. Bana göre Türkiye'nin gelecekteki en iyi hocalarından biri olacak" dedi.

Sayfa Yükleniyor...