Beşiktaş'ta harcama limiti çıkmazı

Teknik direktör Şenol Güneş’in vereceği rapora göre ara transfer döneminde kadroya takviyeler planlayan Beşiktaş’ta yabancı kontenjanının dolu olması ve harcama limitleri kuralı işleri zorlaştırıyor, çözümler aranıyor.

NTV Spor 12.11.2022 - 12:13

Beşiktaş’ta teknik direktör Şenol Güneş ara transfer döneminde kadroya takviyeler yapmayı planlıyor. Mevcut kadroyu yakından takip eden, Dünya Kupası arasında yapılacak kampta da mevcut oyuncuları izleyecek olan tecrübeli teknik direktör, bir rapor hazırlayacak.

Türkiye Kupası’nda Serik Belediyespor’u 3-1’lik skorla geçen Kartal’da, bu maç özellikle Dele Alli ve Redmond’a çok iyi geldi. Birer gol atan Beşiktaş’ın yıldızları, Antalyaspor mücadelesine yüksek moralle çıkacaklar.

BEŞİKTAŞ FİKSTÜR

Teknik direktör Şenol Güneş’in, zorlu lig karşılaşmasında ilk 11’de değişime gitmesi beklenirken, Dele Alli ve Redmond’dan en az birinin kadroda olma ihtimali yüksek.

Plan yapılacak

Milliyet'in haberine göre; ara transfer dönemi öncesi siyah-beyazlılarda iki önemli konu göze çarpıyor. İlk olarak Kartal’da yabancı kontenjanı dolu. Beşiktaş’ta 14 sözleşmeli yabancı futbolcu var.

⚫️BEŞİKTAŞ HABERLERİ⚪️

Eğer bir yabancı transferi planlanırsa bu kontenjanın boşaltılması gerekecek ya da 21 yaş altı 3 yabancı alabilme kuralı çerçevesinde böyle bir plan yapılacak.

Harcama limitleri

Bir diğer önemli konu ise harcama limitleri olacak. Siyah-beyazlıların ekonomik anlamda titizlikle hareket etmesi, harcama limitlerine uyması gerekecek. Tüm bu verilerin ışığında Beşiktaş’ın transfer yapabilmesi için kadrodan birilerini göndermesi lazım.

🏆TIKLA: DÜNYA KUPASI FİKSTÜRÜ

3 RESMİ MAÇ

Beşiktaş’taki ikinci döneminde 10 gün gibi kısa bir sürede 3 resmi maça çıkan Şenol Güneş, bilhassa bazı yabancı oyunculardan henüz istediği verimi alamadı. Dele Alli, N’Koudou, Masuaku, Rosier, Welinton ve Montero, deneyimli çalıştırıcının beklediği seviyede gözükmedi.

Sayfa Yükleniyor...