Beşiktaş'ta Valerien Ismael itirafı!

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Engin Baltacı, 26 Ekim’de karşılıklı anlaşmayla görevinden ayrılan teknik direktör Valerien Ismael’le ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 30.11.2022 - 09:27

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Engin Baltacı, siyah-beyazlı takımı takip eden medya mensuplarıyla bir araya geldiği organizasyonda, Fransız çalıştırıcı Valerien Ismael'in ayrılık sürecini değerlendirdi.

"Kendisi bırakmak istedi"

Milliyet'in haberine göre; geçen sezonun ikinci yarısında Önder Karaveli’nin yerine göreve getirilen Ismael’den övgüyle bahseden Engin Baltacı, "Valerien Ismael bir projeydi. Yönetim kurulu olarak kulüpte uzun süre çalışabileceğini düşünüyorduk. Ancak taraftar ve medya baskısı ağır geldi, Hatayspor maçından sonra ayrılmak istediğini bildirdi. Biz aslında yönetim olarak onunla devam etmeyi düşünüyorduk ama Ismael baskılar yüzünden ayrılmaya karar verdi." dedi.

Siyah-beyazlı yönetici, Valerien Ismael’in yoğun baskılar yüzünden kendi oyun sistemini bile değiştirmek zorunda kaldığının altını çizdi. Engin Baltacı, "Yoğun eleştirilerle hocanın dengesini bozdular. Biliyorsunuz üçlü savunma oynatıyordu, baskılar yüzünden bir anda dörtlüye döndü. Valerien Ismael çok düzgün bir insan. Futbol bilgisi de bana göre çok üst seviyede. Kulüp olarak kendisini iyi uğurlayamadık." diye konuştu.

Fransız teknik adamın ayrılırken maddi konularda yönetime sorun çıkarmadığını da aktaran siyah-beyazlı yönetici, Ismael’in yaklaşık iki aylık maaşı kadar ödeme alacağını sözlerine ekledi.

Beşiktaş, Valerien Ismael yönetiminde çıktığı 18 lig maçında 8 galibiyet 7 beraberlik 3 mağlubiyet aldı. 

Sayfa Yükleniyor...