Beşiktaş-Adanaspor işbirliği anlaşması

Beşiktaş, PTT 1. Lig ekiplerinden Adanaspor'la iyi niyet anlaşması yaptı. Basın mensuplarının karşısına geçen iki başkan, Fikret Orman ve Bayram Akgül, Beşiktaş ile Adanaspor arasındaki işbirliğini anlattılar.

NTV Spor 17.01.2015 - 13:50

Süper Lig'de mücadele eden Beşiktaş ile PTT 1. Lig ekiplerinden Adanaspor, kardeş kulüp oldular.

Bir basın toplantısı düzenleyen başkanlar, Fikret Orman ve Bayram Akgül, iki kulüp arasındaki işbirliğini anlattı. Beşiktaş ile Adanaspor arasındaki iyi niyet anlaşması, daha çok futbolcu alışverişine yönelik olacak. Ayrıca Siyah-beyazlılar, Adanaspor A.Ş. hisselerinin bir kısmını satın alacak. Projenin başında yer alacak Gökhan Keskin ise Adanaspor Sportif Direktörlüğüne getirildi.

Basın toplantısında espirili anlar da yaşandı. Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Adanasporlulara vereceğiniz bir müjde var mı?" sorusuna, "Demba Ba'yı Adana'ya veriyoruz" cevabını verdi. Adanaspor Başkanı Bayram Akgül ise henüz Beşiktaş'ın sağ bek sorununu çözecek bir futbolcuya sahip olmadıklarını söyleyerek, Orman'ı güldürdü.

FİKRET ORMAN'IN AÇIKLAMALARI
Projeyle ilgili teknik detayları açıklayan Fikret Orman, Adanaspor büyük bir camia. Adana, Türkiye'nin önemli illerinden. Bu işbirliğinin önemli bir sinerji doğuracağına inanıyorum. Beraber çalışmanın iki camiaya da fayda sağlayacağını düşünüyorum. Adanaspor Başkanı Bayram Akgül fikirlerimizi benimsedi. Sistemin nasıl çalışacağı konusunda zamana ihtiyacımız olduğunu görüyoruz. Kamuoyunun yaptığımız çalışmaları bilmesine bir sakınca yok. İyi niyet protokolü imzalayarak bundan sonra yapacağımız çalışmalar hakkında yol haritası belirleyeceğiz. Adanaspor Kulübü'nden hisse alacağız. Büyük hissedar olmayacağız. Eski futbolcumuz Gökhan Keskin projede yer alacak. Teknik alt yapıyı oluşturacak. Türkiye Futbol Federasyonu'nun düzenlemeleri değiştikten sonra hızlanacağız. Bayram Akgül'e bize güvendiği için teşekkür ediyoruz" dedi.

Adanaspor'a yatırım yaptıklarını ancak kesinlikle yönetmek gibi bir amaçlarının olmadığını vurgulayan Orman, "Yatırım yapmak hükmetmek değildir. Ortak menfaatlerimiz olacak. İlgilendiğimiz genç oyuncularla Adanaspor'da mutabık olursa, ortak sermaye koyup Adanaspor'da oynatacağız. Pilot takım değil kardeş takım edineceğiz. Yurt dışından bir kulüple ilgileniyoruz. Karşılıklı menfaate dayanan bir işbirliği yapıyoruz. Alt yapılarımızdaki oyuncular takas olabilir. Avrupa'da bunun uygulamaları var. Chelsa ile bu tarz işbirliği yapsak güzel bir algı oluşur ama iki Türk takımı yapınca bu pojeyi hemen bir aşağı çekmeye çalışıyoruz. Olaylara iyi niyetli bir şekilde yaklaşılması gerekiyor" diye konuştu.

Bu işbirliğinde Gökhan Keskin'in de Adanaspor'da aktif olarak görev yapacağını belirten Beşiktaş Başkanı, "Gökhan Keskin, Adanaspor'da sportif direktör olacak. Gökhan hoca önümüzdeki senenin stratejisini çizecek. Adanaspor'u biz yönetmeyeceğiz. Adanaspor'u yine kendi camiası yönetecek. Biz bir oyuncuyu ortak transfer etmek istediğimizde Adanaspor'un menfaatine uymuyorsa red cevabı verebilecek" diye konuştu.

Beşiktaş'ın son dönemlerdeki sponsorlar başarısının, Adanaspor'u da etkileyeceğinin altını çizen Orman, "Bir ürünü güzelleştirdiğiniz zaman ona çok alıcı çıkar. En önemli şey güvenilir olmak ve karşılıklı kazanç elde edebilmektir. Türkiye'nin en eski ve güvenilir kulübüyüz. Sponsorlarımızla ilişkilerimiz çok iyi. İşimizi iyi yaptğımız sürece sponsorlar gelecektir. Vodafone ile anlaştık, hem onlar hem biz çok memnunuz. Marka değerimiz yukarı çıkıyor. Stattan sonra basketbola ve amatör şubelere yatırım yapacağız. Beşiktaş'ın sponsorlarla ilişkileri Adanaspor'a da etki edecektir" şeklinde konuştu.

AKGÜL: ADANASPOR'U FARKLI NOKTALARA TAŞIYACAK
Adanaspor Başkanı Bayram Akgül, yaptıkları iyi niyet anlaşmasının Adanaspor'u çok farklı noktalara taşıyacağına inandığını açıkladı.

Türk futboluna, Çukurova bölgesinden yetişen birçok oyuncuyu da kazandıracaklarını söyleyen Akgün, "Beşiktaş ile olan birlikteliğin çok farklı yerlere geleceğine inanıyorum. Adana'da pilot takım olacağımız yönündeki haberler gerçeği yansıtmıyor. Adanaspor büyük bir camiadır. Adanaspor, Beşiktaş'a birçok oyuncuyu transfer etmiştir. Anlaşmanın faydalı olacağına inanıyorum. Türk futboluna, Çukurova bölgesinden birçok futbolcu kazandıracağız. Anlaşmanın ardından takımımıza kazandıracağımız oyuncularla bir sinerji oluşturup yeniden Süper Lig'e çıkacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

 

Sayfa Yükleniyor...