''Beşiktaş'ın hakeme ihtiyacı yoktu''

Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda Beşiktaş'a 3-2 mağlup olarak elenen Ankaragücü'nün teknik direktörü Mustafa Kaplan, maçın hakemi Abdullah Yılmaz'a tepki gösterdi.

NTV Spor

28.11.2012 - 23:37

Kaplan, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında hakem kararlarını eleştirerek, ''Beşiktaş'ın bugün hakeme ihtiyacı yoktu. Bizim yediğimiz gol sorun değil. Beşiktaş'a attığımız ikinci golde Cenk'in pozisyonu yüzde yüz kırmızı karttı. Yüreğini ortaya koyan ancak haksız bir şekilde elenen bir takım olarak Ankara'ya dönüyoruz. Takımımın bu şekilde elenmesi beni üzdü. Cenk oyundan atılsaydı rakip 10 kişi kalacaktı. Ayrıca penaltının doğru karar olduğuna inanmıyorum. Omuz omuza olan bir pozisyon. Cenk oyundan atılsaydı, 10 kişi kalan Beşiktaş'ı eler ve giderdik'' diye konuştu.

Mustafa Kaplan, bugün protesto yapacakları yönünde çıkan haberlerin hatırlatılması ve 5 dakika maça geç çıkmalarıyla ilgili soruyu ise ''Herhangi bir protesto söz konusu değildi. Oyuncumuz Mert'in maçtan önce bir sakatlığı vardı. Koridorda zeminin kaygan olması nedeniyle sakatlığı yeniden nüksetti. O sırada esame listesini yazmıştık. Mert oynamak istediğini söyledi. Bu nedenle 5 dakika geç çıktık. Protesto ile ilgisi yok'' diye yanıtladı.

Ankaragücü futbolcularından Kaan Kanak ise sahada adaletsiz bir hakem olduğunu savunarak, ''Penaltı doğru değildi. Kaleciye verilmesi gereken kırmızı kart vardı. O da verilmedi'' ifadelerini kullanırken, Ümit Kurt yürekten oynadıklarını ancak oyunlarının karşılığını alamadıklarını dile getirdi.

Sayfa Yükleniyor...