Beto: "Ronaldo'ya Süper Lig'i anlattım"

Göztepe'nin Portekizli kalecisi Beto, Cristiano Ronaldo'ya Türkiye hakkında bilgiler verdiğini söyledi.

NTV Spor 09.01.2019 - 14:04

Beto, Milli takımdan arkadaşı Cristiano Ronaldo ile ilgili, 12 yaşında 'ben çok çalışacağım ve dünyanın en iyisi olacağım' diyordu. O yaşlarda onunla dalga geçen insanlar olabiliyordu. Bu hedefi için çok çalıştı. Çok fazla fedakarlık yapıp, kendisini futbola adadı. Ben dünya üzerinde futbola bu kadar aşık olan, onun kadar kendisini adayıp, hedefleri için çalışan bir insan görmedim" dedi.

İki sezondur Göztepe forması giyen Portekizli kaleci Beto, sarı-kırmızılı ekibin Antalya kampında Demirören Haber Ajansı'na açıklamalarda bulundu.

Ligin ilk yarısında istedikleri puanları alamadıklarını belirten Beto, Daha fazla puan toplamayı bekliyorduk. Ancak çok da kötü bir durumda da değiliz. Beklemediğimiz maçlar kaybedip, beklenmeyen sonuçlar aldık. Ama iyi sonuçlarımız da oldu. Bunları telafi etmek, istediğimiz sonuçlara ulaşmak için bu kamptayız. Çok iyi bir şekilde çalışıyoruz. Gerçekten mücadeleli, hırslı bir şekilde çalışıyoruz. Bu kampın sonucunda da istediğimiz sonuçlara ulaşacağımıza inanıyoruz diye konuştu.

"RONALDO 12 YAŞINDA BEN EN İYİSİ OLACAĞIM DİYORDU"
Cristiano Ronaldo'nun kendisinde çok farklı bir noktası olduğuna değinen Beto, "Bütün arkadaşlığımız, vatandaşlığımız bir kenara gerçekten Cristiano Ronaldo'nun bende çok farklı bir noktası var. 12 yaşında 'ben çok çalışacağım ve dünyanın en iyisi olacağım' diyordu. O yaşlarda onunla dalga geçen insanlar olabiliyordu. Ama bu hedefi için çok çalıştı. Çok fazla fedakarlık yapıp, kendisine çok fazla zaman ayırdı. Kendisini futbola çok adadı. Ben zaten dünya üzerinde futbola aşık, onun kadar kendisini adayıp, hedefleri için çalışan bir insan görmedim. Messi tüm zamanların gelmiş geçmiş en iyilerinden bir tanesi. Çok büyük bir yetenekle doğmuş, kendisine verilen yetenekler bugüne kadar çok çok az insana nasip olmuştur. Bu yetenekleri çok iyi kullanmış, dünyadaki en iyi oyuncular arasına adını yazdırmış olan oyunculardan bir tanesidir ama Ronaldo'nun hikayesini çok yakından biliyorum. Bugünlere nasıl geldiğini biliyorum, gerçekten dünyanın ne iyisi olmayı hak eden isim Ronaldo" diye konuştu.

"RONALDO'YA TÜRKİYE'DEKİ FUTBOLDAN BAHSETTİM"
Ronaldo'ya bir gün Türkiye'ye gelmeyi düşündüğü taktirde olumlu referanslar vereceğini belirten Portekizli file bekçisi, "Kendisine hiçbir şey yapmazsa İzmir'e tatil yapmaya gel derdim ama onun haricinde Türkiye hakkında olumlu referanslar verirdim. Gerçekten gelişime çok açık olan bir ülke. İnsanların futbolu çok sevdiği, aşık olduğu bir ülke. Futbolun gelişiminde kendisinin de etkisi olabileceğini düşünürüm ve kendisine iletirdim. Milli takım kamplarından bu tip muhabbetler geçiyor. Birbirimizin halini hatırını sorduğumuz zaman neler yaptığımızı anlatıyoruz. Bende kendisine Türkiye'deki yaşamdan, futboldan bahsettim. Ne kadar güzel, potansiyel vaat eden bir ülke olduğundan bahsettim. Geldiği zaman, eğer bir gün gelirse büyük keyif alacağını düşünüyorum. Antalya, İzmir, İstanbul gibi çok güzel şehirleri var. Kendisine bunları söylerdim" dedi.

"VISCA, TREZEGUET VE DİAGNE OFANSİF OLARAK İYİ İSİMLER"
Türkiye'de birçok yetenekli futbolcunun olduğuna dikkat çeken Beto, "Gerçekten Türkiye'de oynayan çok yetenekli oyuncular var. Takımların en fazla önem gösterdiği yeridir santrfor mevkileri. Türkiye'de de bu mevkide oynayan çok iyi isimler var. Burada cevap verirken Göztepe harici cevap veriyorum, yoksa bana göre en iyisi kaleci, savunma, orta saha ve forvetler bizim takımımızda. Bunun dışında 3 tane isim verebilirim. Çok çok iyi oyuncular ama aklıma ilk gelen Visca, Diagne ve Trezeguet olarak sıralayabilirim. Gerçekten Türkiye'de ofansif olarak çok çok iyi isimler bence ifadelerini kullandı.

"PENALTILARA NASIL ÇALIŞTIĞIM BANA KALMASI GEREKEN BİR SIR"
Penaltı kurtarışlarında oldukça başarılı bir grafik çizen Portekizli kaleci, "Bu benim sırrım. Penaltı kurtarmak bir kaleci için en güzel şeylerden bir tanesi. Nasıl ki bir santrfor için gol atmak en mutluluk verici şeydir. Bir kaleci için de bu mutluluk penaltı kurtarmaktır. Ne mutlu ki insanlarda böyle bir imaj uyandırmışım. Kariyerim boyunca birçok penaltı kurtardım, Türkiye'de de bu şekilde. Böyle izlenim uyandırmak çok mutluluk verici bir şey. Penaltılara nasıl çalıştığım bana kalan bir sır" dedi.

"TAKIMDAKİ EN SÜSLÜ İSİM BETO"
Genç futbolcuların 'takımın en süslüsü' olarak kendisini işaret ettiğine vurgu yapan Beto, "Bunun dikkat çekmesi güzel. Bunun bir kısmi hijyen ürünleri. Dikkat çeken kısım da o. Bu da bazılarına örnek olsun. Çünkü bir insanın başkası tarafından sevilmesi için önce kendisini sevmesi gerekiyor. Kendinizi sevmeniz için de kendinize bakmanız gerekiyor. Yüz, cilt kremleri kullananlar, kendilerine bakanlar artık sadece kadınlar değil. Erkekler de hijyene, sağlığa ve bakımlarına önem gösteriyorlar. Bu benim için çok önemli bir şey. Eşimin, çocuğumun, yakınlarımın arkadaşlarımın beni sevmesinde; benim kendime bakmam ve sevmem çok önemli. Bu açından kendime baktığım doğru. Birçok ürünüm var. Bu ürünler dolabımda çok yer tutuyor. Bunlarla birlikte kramponlarımız, antrenman malzemelerimiz, kendi özel eşyalarımızla birleşince arkadaşlarımızın dediği gibi iki dolaba ihtiyaç duyuyorum" dedi.

Sayfa Yükleniyor...