"Bıkmadan soracağım. Benzema neden milli takıma çağrılmıyor?"

Real Madrid ile kariyerinin zirvesinde yer alan Karim Benzema ile ilgili Fransa milli takımı polemikleri yeniden alevlenmeye başladı.

NTV Spor 15.04.2021 - 21:17

Real Madrid'de başarılı performans sergileyen Karim Benzema, eski takım arkadaşı Mathieu Valbuena ile yaşadığı şantaj skandalının ardından milli takıma alınmamaya başlanmıştı.

Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Noel Le Graet ise 2019'da yaptığı bir açıklamayla Karim Benzema'nın milli takım kariyerinin bittiğini ifade etmişti.

Benzema ve milli forma konusu, Fransa'da tekrar alevlenmeye başladı. 2008 yılında futbolu bırakan ve kariyerinde Bordeaux ve Werder Bremen gibi takımların formasını giyen Johan Micoud, Benzema konusuna dahil oldu.

Fransa Teknik Direktörü Didier Deschamps, Fransa'nın Kazakistan'da 2-0 kazandığı karşılaşma sonrasında bir Kazak gazetecinin 'Benzema tekrar çağrılacak mı?' sorusu üzerine 'Yine mi aynı konu? Size soruyu sorduran bir Fransız gazeteci miydi?' demişti.

Johan Micoud ise Deschamps'ın Benzema sorusunu geçiştirmesine sinirlendiğini söyleyerek, "Neden Deschamps onu (Benzema) istemiyor? Bunu hakkında neden konuşmuyoruz? Bana cevap vermemesinden, sebep göstermemesinden bıktım" dedi.Bu sırada gazeteci Sébastien Tarrago, Micoud'ya soruyu doğrudan sorabilmesi için Deschamps'in bir sonraki basın toplantısında akreditasyon almasını önerdi.  Micoud ise "İstersen giderim. Sadece bir soruya izin var mı?" cevabını verdi.

Benzema, Fransa formasını Ekim 2015'ten bu yana giyemiyor. 

Sayfa Yükleniyor...