Bir başka Süper Lig düşüncesi

Avrupa Süper Ligi tepkiler üzerine askıya alınırken; İngiltere'den flaş bir iddia geldi. İngiliz The Sun gazetesi, Britanya Süper Ligi'nin hayata geçirilmesine kulüplerin olumlu baktığını yazdı.

NTV Spor 22.04.2021 - 15:27

The Sun gazetesi İskoçya ekipleri Glasgow Rangers ve Celtic'in de yer alacağı Britanya Süper Ligi'nin gizlice planlandığını okuyucularına duyurdu.

İngiltere'nin en büyük 6 kulübünün Avrupa Süper Ligi'nin fiyaskoyla sonuçlanmasının ardından Premier Lig'de reform istediği kaydedildi. Buna göre, aralarında İskoçya ekipleri Celtic ve Glasgow Rangers'ın da olduğu bir lig düşünülüyor. Bu oluşuma İngiltere Hükümeti, UEFA ve FIFA'nın da onay vermesi bekleniyor.

Celtic ile Rangers'ın bu şansa balıklama atlayacağı kaydedilirken; iki takımın da bu sayede dünya çapındaki taraftar sayısıyla, sponsorluk ve yayın gelirlerinde önemli oranda artacağı savunuldu.

Celtic ve Glasgow Rangers'ın İngiltere Süper Ligi'ne katılması durumunda da İskoçya'daki takımların şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi'ne katılma şanslarının da olacağı kaydedildi.

Bir kulüp yetkilisi konuyla ilgili olarak, "Süper Lig olsun ya da olmasın; hepimiz Premier Ligi'in değişmesi ve gelişmesi gerektiğini hissediyoruz. Rangers ve Celtic'e burayı açmanın zamanı. Herkes için mantıklı olacaktır" diye konuştu.

Liverpool ve Manchester United'ın ekim ayında ortaya attığı Büyük Resim Projesi'nden bu yana, Premier Lig'de reform tartışmalar yaratmıştı.

SEZON SONU PLAY-OFF DÜŞÜNCESİ
Britanya Süper Ligi projerisine Celtic ve Glasgow Rangers'ın dahil edilmesi gündeme gelirken, sezon statüsünde de değişiklik düşünüldüğü bildirildi. Buna göre, sezon sonunu ilk dört sırada bitiren 4 takımın, Rugby Birliği ve Rugby Ligi'nde olduğu gibi play-off oynaması, takım sayısının 3 asır önce olduğu gibi 18'e düşürülmesi planlanıyor.

Sayfa Yükleniyor...