"Bir benzeri olmayacak"

İspanya basını, Real Madrid'in yıldız oyuncusu Cristiano Ronaldo'nun İtalyan ekibi Juventus'a transferine geniş yer verdi.

NTV Spor 11.07.2018 - 12:14
Son Güncelleme: 11.07.2018 - 14:15

Spor gazetelerinden Marca, Cristiano Ronaldo'nun gidiş haberini, "Bir benzeri olmayacak" manşetiyle duyurdu.

İlk sayfada Ronaldo'nun kaydettiği 451 golü atılan takımların logolarıyla kaplı toplarla gösteren gazete, haberinde "Cristiano Ronaldo artık Real Madrid oyuncusu değil" denilerek, Portekizli yıldızın 112 milyon Euro'ya Juventus'a gittiği kaydedildi. Manşette görsel olarak da Ronaldo'nun Şampiyonlar Ligi'nde Juventus'a attığı golün fotoğrafı kullanıldı.

Haberde ayrıca, Real Madrid'in serbest kalma bedeli olan 1 milyar Euro'yu 112 milyon Euro'ya düşürerek gidişi kolaylaştırdığı ve bu durumu oyuncunun takımın artık kendisini istemediği şeklinde değerlendirdiği belirtildi.

Gazetenin başka bir haberinde ise, transferin birçok kulübü etkileyeceği belirtilerek, "Cristiano Ronaldo, transfer piyasasında domino etkisine yol açabilir. Avrupa'da 5 kez yılın futbolcusu seçilen Cristiano Ronaldo'nun Juventus'a transferi piyasada domino etkisine yol açacak potansiyeliyle Avrupa futbolunu sarsabilir." değerlendirmesi yapıldı.

Diğer bir spor gazetesi AS, manşetten verdiği haberde, "Ciao, Ronaldo" başlığını kullandı. Ronaldo'nun bu yaz Real Madrid'i bırakmayı aylardır düşündüğü yazılan gazetede, yıldız futbolcunun her bir sezon için 30 milyon Euro alacağı belirtti.

Şampiyonlar Ligi finalinde Ronaldo'nun takımdan ayrılacağının işaretini verdiğinin vurgulandığı haberde, "Ronaldo bu andan itibaren de tekliflere baktı ve Juventus'ta karar kıldı. Real Madrid ise gitmek isteyenin kendisi olduğunu teyit etmesi durumunda onu satmayı kabul etti." denildi.

"EN ÇOK DEĞER VEREN TAKIMA GİDİYOR"
El Pais, "Cristiano, Madrid'deki altın çağın ardından Juventus'a gidiyor" başlığıyla verdiği haberde, oyunucunun takım tarihinin en skorer oyuncusu olduğu ve taraflar arasındaki anlaşmazlığın vurgulanmasının ardından gitme kararı aldığı ifade edildi.

El Mundo gazetesinde ise, oyuncunun Real Madrid'deki maaşının 23 milyon Euro olduğu ve takımın bunu artırmak istemediği, Juventus'un ise 30 milyon Euro teklif ettiği belirtilerek, Ronaldo'nun da kendisine "en çok değer veren" takımdan yana tercihini kullandığı yazıldı.

 

Sayfa Yükleniyor...