"Bir daha bu kapıdan içeri giremezsiniz"

Galatasaray Divan Kurulu toplantısı tamamlandı. Eski başkan Duygun Yarsuvat teşekkür konuşmasında, "Galatasaray'ı bırakmamak lazım. Bırakıp giderseniz, bir daha bu kapıdan içeri giremezsiniz"

NTV Spor 10.06.2015 - 15:07

Galatasaray'ın Florya Metin Oktay Tesisleri'nde düzenlenen haziran ayı divan kurulu toplantısında eski başkan Duygun Yarsuvat göndermede bulundu. Kendisine teşekkür plaketi verilen Yarsuvat, yaptığı konuşmada ilginç ifadeler kullanırken, "Galatasaray'ı bırakmamak lazım. Bırakıp giderseniz, bir daha bu kapıdan içeri giremezsiniz" dedi.

Divan kurulu toplantısının sonunda salona gelen eski başkan Duygun Yarsuvat, üyelerin alkışlarıyla karşılandı.

Başkan Özbek'in konuşmasının ardından kürsüye gelen Yarsuvat, "Dursun Özbek size bir çok şey anlattı. Pek fazla şey yapmadık. Emin olun, Galatasaray'ın içinde öyle bir enerji var ki, o enerjiyi kullandığınızda zaten başarılı olursunuz. Sadece bir kişinin değil, tüm Galatasaraylıların çabasıyla başarılı olunmuştur. Galatasaray'ı bırakmamak lazım. Galatasaray'ı hep yaşamak lazım. Bırakıp giderseniz, bir daha bu kapıdan içeri giremezsiniz" şeklinde konuştu.

Kazanılan kupaların hiç kimseye değil, Galatasaray'a ait olduğunu vurgulayan Yarsuvat, "Yeni yönetim kurulunu oluşturan arkadaşlarımızın da hep başarılı olacağına inanıyorum. Hepsini zaten tanıyorum. Galatasaray için çok çalışacaklarını da biliyorum" dedi.

Kendisine verilen plaket için, "tabak" ifadesini kullanan Yarsuvat, esprili bir şekilde, "(Acaba böyle bir şey verecekler mi) diye kendi kendime de sordum. Bana aldıkları tabak bayağı pahalı. Bu kadar zorluklar içinde bu tabağı alıp bana vermeyin, sakın ha müsriflik yapmayın. Bana bir yazı da verseniz yeterdi. Çok teşekkür ediyorum. Evimde, çalışma odamın her yerinde bunları sergiliyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından toplantı sona erdi ve  katılımcılara verilen mangal partisine geçildi.

Toplantı sonunda, sarı-kırmızılı eski idareciler Abdurrahim Albayrak ve Ali Dürüst ile teknik direktör Hamza Hamzaoğlu'nun, bu sezon kazanılan iki kupa önünde fotoğraf çektirmeleri dikkati çekti.

Öte yandan, kulüp işleri nedeniyle mazbata törenine gelemediği açıklanan yönetim kurulu üyesi Cüneyt Tanman, son bölüme yetişti ve mazbatasını aldı.

Sayfa Yükleniyor...