"Bir nüfus kağıdım var Trabzon, öteki de Beşiktaş kongre üyesi"

Beşiktaş Kulübünde 2021 yılı olağan idari ve mali genel kurul toplantısı yapıldı. Başkan Ahmet Nur Çebi, kürsüye gelerek açıklamalarda bulundu.

NTV Spor 28.05.2022 - 16:24

Beşiktaş Kulübünde 2021 yılı olağan idari ve mali genel kurul toplantısı yapıldı. Akatlar Kültür ve Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen toplantıda kongre divan başkanlığına Uluç Gürkan seçildi.

GERGİNLİK YAŞANDI

Kürsüde açıklamalarda bulunan üye Berk Tunca'nın konuşması sırasında, başka bir kongre üyesi Özer Özçetin'in tepki göstermesi üzerine bazı siyah-beyazlı üyeler arasında arbede oldu.

Berk Tunca'ya destek veren üyelerin Özçetin'e karşılık vermesi üzerine başlayan olayların ardından taraflar birbirlerinin üzerine yürüdü. Tunca'nın kürsüden inmesinin ardından gerginlik daha da büyürken, iki grup arasında kısa süreli kavga yaşandı. Polislerin ve güvenlik görevlilerin araya girmesiyle olaylar yatıştırılırken, kongreye 10 dakika ara verildi. Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Tunca'ya ifadelerinden dolayı sert tepki göstererek yönetim kuruluna ayrılan bölümden sinirli bir şekilde ayrıldı. Çebi ve kendisine destek veren yönetim kurulu üyeleri, kürsünün arkasında kendileri için ayrılan yere geçti.

"HAKKIMI BANA İADE EDECEKSİNİZ"

Kürsüye gelerek konuşan Ahmet Nur Çebi, "Beşiktaş hakkını savunan bir başkanı, kendi taraftarı başında taç yaparken; siz beni yere vurmaya çalışıyorsunuz. Hakkımı bana iade edeceksiniz" derken, "Bizden sonra oraya seçilmesi halinde yanlarında olacağım söz veriyorum. Zor durumda kalacaklar, yapamazlar diye onlara oy vermemezlik yapmayın. Güveniyorsanız verin. Yarın bir seçim var. Bunu Fuat Bey yarın kazandığı takdirde kendisini tebrik ediyorum. Sizi kıskanan eski bir muhalefet var, takılmayın ona. Tam gaz yolunuza devam edin, iyisiniz" dedi.

"Beşiktaş, İstanbul'dan daha büyüktür. Anadolu'nun her yerinde vardır" diyen Çebi, "Bir nüfus kağıdım var Trabzon, öteki de Beşiktaş kongre üyesi. Ölene kadar bu kimliklerimi kimse benden alamaz" dedi.

Abdullah Avcı konusunda da konuşan Çebi, "Abdullah Avcı'ya 29 milyon TL ödeyecekken, o dönem diğer hocalara 31 milyon TL ödemişim. 2 milyon TL zarara sokmuşum. Avcı'nın yerine gelen hocayla aldığımız şampiyonluğun değeri 30 milyon Euro. Abdullah Avcı'ya o dönem, 'Sana nasıl yardımcı olabilirim hocam?' dedim, 'Olamazsın, enerjim bitti.' dedi. O zaman 'Seni yolcu edelim.' dedim, 'Hayır.' dedi. Enerjisi kalmamış adamı Beşiktaş'ın başında mı tutsaydım?" ifadelerini kullandı.

Sayfa Yükleniyor...