"Bir şaheser ortaya koymak istiyoruz"

Şenol Güneş: Yarın (bugün) bizim için yeni bir gün, yeni bir dönem. İyi bir rakiple oynayacağız. Bir şaheser ortaya koymak istiyoruz...

NTV Spor 12.04.2017 - 21:15 | Son Güncelleme: 13.04.2017 - 00:21

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi çeyrek finalinde bu akşam deplasmanda Olympique Lyon ile yapacakları maça ilişkin, "İyi bir takımla oynayacağız, biz de iyi takımız." dedi.

 

Güneş, futbolcusu Gökhan Gönül ile Lyon Stadı'nda katıldığı basın toplantısında, çeyrek finalin ilk maçı hakkındaki düşüncelerini ve beklentilerini aktardı.

Mücadelede işin eğlenceli tarafının ortaya çıkmasını beklediklerini vurgulayan Güneş, "Şampiyonlar Ligi'nden gelen iki takımın müsabakası olacak. İyi bir takımla oynayacağız, biz de iyi takımız. Şaheser ortaya koymak istiyoruz. Onların da hücum tarafında keyifli oynadıklarını biliyoruz. Biz de öyle düşünüyoruz." diye konuştu.

Olympique Lyon ile yapacakları ilk karşılaşmada sonuçtan çok sürece baktığını belirten tecrübeli teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Skordan çok oyunun güzelliğini arıyorum. Kendimizi de test etme şansı bulacağız. İyi, yetenekli takımla oynayacağız. Çeyrek finalde kendimizi imtihan etme şansı olacaktır. O yüzden ortaya koyacağımız oyun çok önemli. Çok sayıda taraftar gelecek. Bu maç her şeyin sonu olmayabilir, avantaj da olabilir. İkinci maçta her şeyin belli olacağını düşündüğüm için önce oyuna odaklanmayı düşünüyoruz."

Futbolun ülkeler arasındaki ilişkilerde ve insanların sağlıklı, mutlu bir şekilde yaşaması için önemli olduğunu ifade eden Güneş, "Dün Almanya'da yaşanan bombalama olayında maç oynanmadı. Hiçbir alanda şiddet, terör olmasın. Ülke insanı kendi içinde mutlu yaşasın. Burada çok güzel bir hava vardı. İnsanlar parktaydı. Maalesef dünya kriz yaşıyor, bunun da futbolu etkileyen taraflarını görüyoruz. Olmasını istemiyoruz. Ben bu mesleği o yüzden seviyorum. Öncelikle isteğimiz şiddeti ortadan kaldırmak." değerlendirmesinde bulundu.

Siyah-beyazlı takımın çalıştırıcısı, Olympique Lyon karşısında karakterlerini ortaya koymayı amaçladıklarını dile getirdi.

QUARESMA VE ABOUBAKAR'IN YOKLUĞU
Güneş, Ricardo Quaresma ve Vincent Aboubakar'ın kadroda yer almadığının hatırlatılması üzerine, "Buna takılıp kalacak değiliz. Oyun formatımız elimizdeki oyunculara göre en iyisi olacaktır." ifadelerini kullandı.

Bir takımın tecrübeli, başka bir ekibin genç olarak değerlendirilmesine de karşı çıkan Güneş, "17 yaşındaki çocuk da 35-40 yaşındaki oyuncu da oynayabiliyor. Yaştan çok oyuncuların verimine; fiziksel, teknik, taktik ve karakter olarak ne yaptıklarına bakmak lazım." diye konuştu.

İki takım taraftarlarının yoğun ilgi gösterdiği maç öncesi centilmenlik çağrısında bulunan Güneş, şunları söyledi:

"Maç Lyon ile Beşiktaş'ı ortak alanda buluşturdu. Yeni dostluklara vesile olmasını diliyorum. Fransa-Türkiye ilişkilerine ve insanlığa örnek olmasını diliyorum. Her taraftar kendi takımını desteklemeli. Futbolu eğlenceli kılan tarafı bu. Biz de sahada kıran kırana futbolun gereklerini yapacağız. Kötülükleri gidermenin tek yolu, dürüst ve düzgün olanların işini iyi yapması."

"Bizim avantajımız Avrupa futbolunda çok bilinmemek." diyen Güneş, "Beklentimiz hiç gol yemeden goller atabilmek." ifadesini kullandı.

Teknik direktör Güneş, Borussia Dortmund kafilesine yönelik dünkü saldırıya ilişkin, "Futbol huzurlu ortamda oynanır. Şiddet varsa hiçbir şey yapılamaz. Hayatın her alanında maalesef ülkeler biraz azgınlaştı. Şiddeti körüklüyorlar. Dünyanın gidişinde iyi bir yol yok." diye konuştu.

 

Sayfa Yükleniyor...