Çağlar Söyüncü ve Cenk Ünder'den Leicester City yorumu

Milli Takım kampı için İstanbul'a gelen Leicester City'li Cengiz Ünder ve Çağlar Söyüncü, ligde yollarına devam ettiklerini söyledi. Cengiz Ünder, takıma kısa sürede adapte olduğunu söylerken; Çağlar Söyüncü, maçlarda oynama şansı olduğunu açıkladı.

NTV Spor 10.11.2020 - 12:39

A Spor'a konuşan ikiliden ilk olarak söz alan Cengiz Ünder, sezona çok iyi başladığını düşündüğünü söylerken, "İngiltere gibi bir ligde böyle başarılı bir performans gösterdiğim için çok mutluyum. Umarım bunun devamı gelir. Önemli olan devamlılık süreci. Bunu da başaracağıma inanıyorum. Şimdi milli araya geldik. Burada güç toplayıp, takımımıza daha güçlü bir şekilde dönmek istiyorum. Şu an ligde de çok iyi durumdayız. Bu sene çok çok daha iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Arkadaşlık beklediğimden daha fazla" dedi.

Çağlar ile aynı takımda olmalarını ilk önce yadırgadıklarını söyleyen orta saha oyuncusu, "Ben Roma'dayken Çağlar ile telefonda konuştuğumuzda "İnşallah aynı takımda oynarız' diyorduk. Bir süre ikimiz de aynı takımda olduğumuzu anlayamadık. Zaman zaman daha iyi anladık. Şu an her şey yolunda gidiyor. Tekrar Çağlar ile birlikteyiz. Umarım Avrupa'da uzun yıllar birlikte oynarız" ifadelerini kullandı.

Sakatlığı nedeniyle son haftalarda takımı Leicester City'yi İngiltere Premier Ligi maçlarında yalnız bırakan Çağlar Söyüncü ise Milli Takım'da oynama şansı olduğunu söyledi. Defans oyuncusu, "Ufak bir sakatlığım olmuştu. Tedavi süreci devam ediyor. İyileşme süreci iyi gidiyor. Hazır hissediyorum. Bir kontrol sonrası inşallah maçlarda forma şansı bulabilirim" diye konuştu.

Cengiz Ünder'in aynı takıma gelmesiyle ilgili olarak da Çağlar Söyüncü, "Cengiz geldi. O da çok iyi başladı. Takım arkadaşlarımızla her gün konuşuyoruz. Her şey bizim için olumlu. Şu anda lider pozisyondayız. Amacımız bunu devam ettirmek. Buraya geldiğimizde de elimizden gelenin en iyisini yapmak" sözleriyle iddiasını ortaya koydu.

Sayfa Yükleniyor...