"Bir Türk takımının getirebileceği en üst seviye teknik direktör..."

Fenerbahçe teknik direktörlük koltuğu için Jorge Jesus ile anlaşmaya vardı. Sarı-Lacivertliler Portekizli çalıştırıcı için imza töreni düzenledi.

NTV Spor 03.06.2022 - 14:59 | Son Güncelleme: 03.06.2022 - 19:41

Fenerbahçe, Jorge Jesus ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. Sarı-Lacivertliler Portekizli teknik direktör için imza töreni düzenledi. 

Törende bulunan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç açıklamalarda bulundu.

Zor bir süreçten geçtiklerini söyleyen Ali Koç, "Zor bir karar benim için, bizim için. Ancak bu karar birden bire filizlenen bir karar olmadı. Sezonu bir kez daha istediğimiz noktada bitiremedik. İsmail hocaya teşekkür ediyorum ama asıl teşekkürü yarın hep beraber yapacağız. Bir Türk takımının getirebileceği en üst seviye teknik direktörü getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

"İmkanlarımızın el verdiği müddetçe dünyada kendini kanıtlamış hoca hedefini gerçekleştirdik. Sayın Jesus ile yaptığımız ilk görüşme Benfica'dan ayrıldıktan 4 gün sonraydı. O dönem futbol dahi konuşmak istemiyordu. Ama işte bu futbol. Yollar bazen değişebiliyor. Nisan ayı itibariyle sayın Jesus ile görüşmelerimiz daha da sıklaştı. Mayıs ayının başlarına doğru somutlaşmaya başladı. Meğerse hoca, Slavia Prag maçından itibaren takımı izlemeye başlamış. Biz bunları çok sonra öğrendik. Kimyamız uyuştu. Hocamızın başarısı, istatistikleri, aldığı kupalar... Bunları konuşmaya gerek yok. Her zaman 2 puan averajın üstünde olması... Ülkemizin 100. yılında Fenerbahçe'mizin teknik direktörü görevini yapmayı kabul etti. Stadımızı gezdi, ofisleri gezdi, Samandıra'ya gitti. Çok enteresan geri bildirimleri oldu."

JORGE JESUS'UN İSTEKLERİ

Ali Koç Jorge Jesus ile aylar süren görüşmelerini anlattı. Hafta içinde Portekizli teknik direktörü İstanbul'a getiren Sarı-Lacivertliler tesisleri, stadyumu ve şehri gezdirdi. Başkan Ali Koç, deneyimli ismin kendilerinden istekleri olduğunu söyledi.

"Bize pek çok ev ödevi verdi. İnşallah çoğunu sezon başlamadan önce tamamlayacağız. Hocamız 1 sezonluk anlaşma imzaladı. Hocamız şampiyonluk yaşadıktan sonra buraya daha bağlı duygular hissedecektir. Her gün toplantı yaptık. Taraftarlarımıza seslenmek istiyorum. Biz çok gittik, geldik. Taraftarlarımızın sosyal medya üzerinden yaptıkları müthiş organik bir organizasyon. Bu sebeple biz taraftarlarımız önünde imza töreni yapmayı çok istişare ettik. Fakat bugüne kadar buraya gelip binlerce şovla başarılı olmadıklarını kafamıza not ettiğimiz için ve stadımızın bir kısmının inşaat halinde olmasından dolayı böyle yapmaya karar verdik."

Maaş konusunu cevaplamayı doğru bulmadığını ifade eden Koç, "Mesut geldiğinde de aynı tartışmalar yapılıyordu, Arsenal'da bu kadar alıyordu, bu kadara gelmez diye... Bu tip şeylere cevap verme ihtiyacı duymuyorum." dedi.

"Başardığımız işten çok memnunum. Hocamızın en etkilendiği nokta bu camianın büyüklüğü, tarihçesi ve tutkulu taraftarı."

CRESPO, ROSSI, KIM MIN JAE AYRILACAK MI?

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç transfer konusunda da açıklamalarda bulundu. Vitor Pereira'nın önerisiyle takıma kazandırılan oyunculara çok talep olduğunu ifade eden Koç, "Hepsine ilgi yüksek. Rossi'yi Crespo'yu alırken, "Bunları nereden aldınız?" denildi. O da Kim de Vitor Pereira'nın önerdiği isimlerdi. Kim'i tutmak zor. Talihsiz bir sakatlık geçirdi. İnşallah kampa yetişecek. Dünya çapında bir oyuncu. Gelen teklifler ama inşallah o teklifleri değerlendirmek zorunda kalmayız." dedi.

Ali Koç FFP hakkında, "Tahmin ettiğimizden daha iyi bir noktadayız. Görünen o ki geçmiş yıla manevra alanımız daha geniş olacak. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en kötü Federasyonunun bıraktığı bir iklim var. Hem ekonomik hem de bir şehrin odağında dizayn edilen bir futbol yapısından bahsediyoruz. TFF seçimiyle ilgili yarın kendimi daha net şekilde anlatmaya çalışacağım. Transfer planlarımı yapmak zorundayım. Sizlerin hop oturup hop kalkmanız lazım." ifadelerini kullandı.

"Hocamız yurt dışı kampı istemiyor. Samandıra ve Topuk Yaylası'nda çalışacağız."

Sayfa Yükleniyor...