Bir yardım eli daha

Soma'ya 2 tır malzeme yollayan Galatasaray Kulübü'nden sonra sarı kırmızılı futbolcular da yardım eli uzatıyor. Florya'da bir araya gelen sarı kırmızılı oyuncular, Kayseri Erciyesspor karşılaşmasının maç başı ücretlerini maden faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerine göndermek kararı aldı.

NTV Spor 15.05.2014 - 18:01

 
BAŞKANLAR SOMA'YA...
 
Galatasaraylı futbolcular Soma'da yaşanan maden faciası için harekete geçti. Sarı kırmızılı futbolcular Florya Metin Oktay Tesisleri'nde biraraya gelerek Soma'daki üzücü olay için maddi yardım yapma kararı aldı. Kaptanların öncülük ettiği toplantıda ağırlık kazanan görüş, Kayseri Erciyesspor karşılaşmasının maç başı ücretlerinin Soma'da hayatını kaybeden işçilerin ailelerine bağışlanması oldu.

Bu konuda son karar Kayseri Erciyesspor maçının kampında verilecek. Sarı kırmızılı oyuncuların bu kararına teknik heyetin de katkı vermesi bekleniyor. Yardımın rakamlarının gizli tutulmasından yana olan sarı kırmızılı oyuncular, maç başı ücretler dışında yardım yapacak futbolcuların isimlerinin açıklanmasını ise istemiyor. Galatasaraylı oyuncular ayrıca Soma'ya forma ve giysilerden oluşan koliler de gönderecek.
 
Diğer yandan sarı kırmızılı kulüp, ilk hazırlık maçının hasılat gelirini de Soma'ya bağışlama kararı aldı.

 

Sayfa Yükleniyor...