"Bir yılda milli maçlar için sadece iki ara olsun"

Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Rummenigge, "Milli maç sayıları azalmasa da, milli maç araları dörtten ikiye insin. Ekim ve Mart'ta uzun aralar verilsin. O aralarda dörder milli maç oynansın" önerisini ortaya attı

NTV Spor 08.02.2017 - 14:26
Karl-Heinz Rummenigge hem Avrupa Kulüpler Birliği ECA'nın başkanı hem de Bayern Münih'in...Getty

Avrupa futbolunda teklifleri ses getiren, ilginç önerileri UEFA ve FIFA'da yankı bulan isimlerden Karl Heinz Rummenigge bu kez FIFA'nın milli maç takvimini masaya yatırdı. Hem Bayern Münih'in hem de Avrupa Kulüpler Birliği ECA'nın başkanı olan deneyimli futbol adamı, Sport Bild'e verdiği röportajda "Mevcut takvimde milli maçlar için sezonda dört ara veriliyor. Milli maç sayısı azaltılmadan ara sayısı ikiye inebilir ve bu araların süresi uzayabilir. Örneğin Ekim ve Mart aylarında daha uzun aralar verilip bunlarda ikişer yerine dörder milli maç oynanabilir" diye konuştu.

"LÖW KARŞI ÇIKMADI"

Rummenigge, bu önerisini Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw ile de konuştuğunu belirterek "Münih'e Carlo Ancelotti ile görüşmeye geldiğinde bu öneriyi kendisiyle paylaştım. Olumsuz bakmadığı izlenimi edindim" dedi.

Sayfa Yükleniyor...