Şenol Güneş: Birinciliği düşünürken sonuncu olduk

A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş, medya mensuplarıyla zoom üzerinden bir toplantı gerçekleştirdi. Uluslar Ligi ile ilgili konuşan Güneş "Birinciliği düşünürken sonuncu olduk" dedi.

NTV Spor 23.11.2020 - 12:42 | Son Güncelleme: 23.11.2020 - 17:14

Şenol Güneş, UEFA Uluslar Ligi B Ligi 3. Grup'ta sonuncu olarak küme düşen A Milli Takım için açıklamalarda bulundu.

Milli Takım'ın turnuvada beklentilerin altında kaldığını söyleyen Güneş "Turnuva boyunca yeterince coşkulu değildik. Birinciliği düşünürken sonuncu olduk. Oyun kimliğimiz var bunu biliyoruz. Çok oyuncu oynattım, doğrudur. Şartlar neyi gerektiriyorsa onu yaptım" diye konuştu.

"Hedeflerimiz belli: Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası"

Tecrübeli teknik direktör asıl amaçlarının Avrupa Şampiyonası ve Dünya Kupası olduğunu vurguladı ve "Milli Takım'a çağrılan her oyuncu değerlidir. Bu yarış geride kaldı. Mart ayında başlayacak maçlara daha iyi başlayacağız. Kamuoyuna mazaretler sunmayacağız. Doğru yoldan gittiğimizi düşünüyoruz. Bu sonuçların bizi yolumuzdan çevirmesine izin vermeyeceğiz. Hedeflerimiz belli, Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası var. Evet kötü bir turnuva geçirdik. Ayağımız takıldı, yere düştük, ayağa kalkacağız, yeniden koşacağız" ifadelerini kullandı.

Milli Takım'da geniş bir kadro yaptıklarını kaydeden Güneş "Bazı oyuncuları görmek istedik. Oyuncularımız kötü değil. Oyuncuları tek tek analiz ettiğnizde 'formda' diyemiyoruz. Fiziksel ve zihinsel dağınıklık yaşadık. O yüzden derslik maçlardı" diye konuştu. 

"YUSUF YAZICI İLE İLGİLİ OLUMSUZ BİR DÜŞÜNCEM YOK"

Macaristan maçında 55. dakikada oyuna giren Yusuf Yazıcı ile ilgili olumsuz bir düşüncesi olmadığını söyleyen A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş "17'si benim dönemimde olmak üzere 26 kez milli oldu. Evet daha çok sonradan girdi oyuna ama direkt oynadığı zamanlar da var. Enes ile birlikte Almanya maçında en çok eleştirilen iki oyuncudan biriydi. Son maçta Cenk ve Kenan ile başlamayı tercih ettim ama ikisinden birinin yerine Yusuf ile başlayabilirdim. Yusuf yetenekleri itibariyle sonuç alma açısından çok önemli bir oyuncu. Yusuf daha iyisini yapacak yeteneğe sahip"  yorumunu yaptı. 

Sayfa Yükleniyor...