"BİTTİ ARTIK BU İŞ, KOPTU! UZATMAMAK GEREKİR"

Mehmet Demirkol, Fenerbahçe'nin Manchester United'a 4-1 yenildiği maçı değerlendirirken Aziz Yıldırım'a çağrıda bulundu. Demirkol, Aziz Yıldırım için Bitti artık bu iş, koptu derken, "Tüm Fenerbahçeliler arasında seçim yapılsa Ali Koç yüzde 99 oy alır" dedi.

NTV Spor 21.10.2016 - 01:25

Fenerbahçe'deki son durumu değerlendiren Mehmet Demirkol, "Bu işler böyledir. Sona geldiğinde bütün yaptıklarınız tartışılmaya başlar. Normaldir. Asla Aziz Yıldırım'ın yaptığı her şeyin kötü olduğunu savunmuyorum. Çok başarılı olduğu dönemler de var. Zico ile Şampiyonlar Ligi'nde çeyrek final oynanmışsa bu yönetim sayesinde oldu. Ama iş öyle bir noktaya geldi ki; yani bitti. Yapacak bir şey yok. buradan geri dönüş olmaz artık. Duygusal bağ koptu. Bitti mi biter bu işler böyledir uzatmamak gerekir" dedi.


Aziz Yıldırım'ın çok başarılı olduğu dönemler de olduğunu kaydeden Demirkol şöyle devam etti, "Ama öyle bir döneme geldiki; buradan geri dönüş olmaz. Duygusal bağ koptu. Birisi istifa ediyor neden istifa ediyorsunuz diye birbirlerine giriyorlar. Bitti mi biter. Uzatmaya gerek yok. Fenerbahçe varoldukta Aziz Yıldırım büyük bir minnetle hatırlanacaktır. Süleyman Hocanın gidişi sırasında hakarete varan söylemler oldu. Ancak şimdi kimse bir şey demiyor. Arkasından hepimiz dua okuyoruz. Aleyhinde bir tane kötü söz duymadım. Özür dileyenler oldu. Pişman olanlar oldu. Aziz Yıldırım da öyle olacaktır. 10-20 yıl sonra onun aleyhinde kötü konuşulabacağını düşünmüyorum. Salt taraftar için konuşuyorum. Artık düzelmez. Duygusal bağ koptu. Bitti mi biter. Bu işler böyledir."

"İŞ KOPMUŞ TOPARLANMAZ"
Başkanlığı bırakıp bırakmayacağı konusunda Yargıtay sürecini beklemekte sakınca olmadığını kaydeden Mehmet Demirkol, "Son kongreyi kazanırken "Benden sonra Ali Koç başkan adayıdır." demişti. Bir taraftan da çalıştığı yönünde haberler geliyor. Başka çıkacak adaylar var mı bilmiyoruz. Onursal başkan olarak durur ama fiilen başka bir yönetim çalışır. Bu yapılmayacak bir şey değil. Başka birisi başkan olacaksa başka birisi olsun. Bulunur. Demokrasilerde çare ütükenmez. Aziz Yıldırım ben deval edeceğim derse okey. Tribünlere de hiç kimseye de düşmez. Demokratik süreçler bunlar. Ancak tribünlerde, sosyal medyada, sokakta konuştuğum insanlardan aldığım bu. İş kopmuş toparlanmaz. Genel kurulun başka dinamikleri vardır. Orada tekrar seçilir. Aziz Yıldırım çekilmedikçe başka birisi çıkmıyor." ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe taraftarının gönlünden geçen ismin belli olduğunu vurgulayan Mehmet Demirkol, "Ali Koç yüzde 99'la gelir. Bütün fenerbahçelilerin gönlünden geçen isim o. Tüm Fenerbahçelilerin katılacağı seçimde yüzde 99 oy alır. Ancak Aziz Yıldırım seçime girecek mi girmeyecek mi açıklanması lazım." açıklamalarını yaptı.

Sayfa Yükleniyor...