"Biz olmadan bu lig olmaz ki..."

Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel, Akhisar maçı sonrası çarpıcı konuştu. Galatlasaray maçını beklediklerini söyleyen Volkan Demirel, Beşiktaş-Trabzonspor maçıyla ilgili de "Dilimin ayarı yok. Yanlış konuşmayayım" dedi. Volkan Demirel şampiyonluk şanslarıyla ilgili de, "Biz olmadan bu lig olmaz ki..." ifadelerini kullandı.

NTV Spor

06.11.2016 - 22:29 | Son Güncelleme: 06.11.2016 - 22:49

Akhisar Belediyespor maçını değerlendirirek sözlerine başlayan Volkan Demirel, "Futbol böyle. Kötü başlarsınız her zaman kötü gidecek diye bir şey yok. Şartlar bunu belirler. Bazen kaderinize mahkum olursunuz. İlk başta kötü başladık ve biz de kendimizden memnun değildik. Kazandıkça, yavaş yavaş gidiyoruz. Bazen kötü sonuçlar da alabiliriz. 2-3 maçlık seriyi iyi geçtik. Taraftarı mutlu etmişizdir diye düşünüyorum." dedi.

Araya gireceklerini ve Milli Takım arasının ardından tüm Türkiye'nin beklediği derbiyi oynayacaklarını kaydeden Volkan Demirel, "O maçta her zaman iç sahamızdaki aldığımız sonuçlar belli. Manchester maçında ortaya koyduğumuz futbolu herkes gördü. Her şey kafada bitiyor aslında. Bu bir zamandı. Kötü zamanı geçtik. İyiye doğru tırmanıyoruz. Umarım sezon sonuna kadar iyiye gideceğiz." ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY MAÇINI BEKLİYORUZ"
Lens'in olmadığı dönemde kendileri için bir eksiklik olduğunu vurgulayan deneyimli oyuncu, "Haftaya bir tek Mehmet'in olmaması bizi üzüyor ama, inşallah onu da telafi ederek en iyi skoru alacağız. Bugünkü pozisyonda en direk verilebilirdi. Topu ararken, rakibi göremedi ve müdahele yapmak zorunda kaldı. Sarı kart ve penaltının doğru olup olmadığını bilemem ama verilmeyebilirdi. Haftaya Milli Takım'dan sonra Galatasaray maçımız var. O maçı bekliyoruz. Uzun zamandır olan durumlar, aramızdaki müsabakaların sonuçları belli. Bunları düşünerek hazırlanarak sahaya çıkacağız. En iyi şekilde maçı tamamlayıp yolumuza devam edeceğiz." sözleriyle derbinin önemine vurgu yaptı.

"Galatasaray maçı için sizi motive eden çok unsur var, yenerseniz rakibinizi geçeceksiniz. Galatasaray maçı öncesi bunu nasıl okumak lazım?" sorusu üzerine de Volkan Demirel, "Derbi maçlarında pozisyonunuz ne olursa olsun, maçtan önce onu kimse okuyamaz. Maçın havası ve atmosferi her zaman farklı olur. İster Şükrü Saracoğlu'nda ister onların sahasında olsun. Biz sahaya çıktığımızda derbinin bilincinde, derbinin değerini bilerek sahaya çıkacağız. En iyi şekilde derbiye çıkacağız. Onlardan önce ne olacağı bilinemez. Onlar da biz de kötü olabiliriz, onlar da biz de çok iyi olabiliriz. O sahaya çıktığın zaman her şeyi o sahadaki o günkü şartlar belirler." yanıtın verdi.

"ŞAPKADAN KUŞ ÇIKARMIYORUM"
Takımın aldığı kötü sonuçların ardından kendisinin inisiyatif aldığı yorumu üzerine de Volkan Demirel, "Şapkadan kuş çıkarmıyorum. Yaşadıklarımdan, geçmişte gördüklerimden neyi ne yapacağımızı gördük. Tecrübe ettik. Onları takım arkadaşlarıma aktarmaya çalışıyorum. Şimdi artık o kötü zamanı geçtik. Artık kendi katkımızla yolumuza devam edeceğiz." açıklamalarında bulundu.

Maçta kendi kalesine gol atan Akhisar Belediyespor kalecisi Fatih'e de destek çıkan Volkan Demirel, "Bunlar futbolda var. Maçtan sonra Ertuğrul'la yanına gittik ve teselli ettik. Kaleciler son ve yalnız adamdır. 2 hafta önce Trabzon'da çok iyi oynayan bir kaleciydi. Kaleci şansının yanınızda olması lazım. Çok iyi bir maç çıkarırsınız, bir hata da yaparsınız kötü olursunuz. Fatih'i ve Türkiye'deki bütün kalecileri çok iyi biliyorum. Biz değer bilmiyoruz. Ona '2 hafta önce kraldın şimdi kötü olacak değilsin" dedim. Kendini bildiğin sürece kafayı yastığı koyduğunda uyuyabiliyorsan sorun yok." sözleriyle Fatih'e destek verdi.

Manchester United maçında Zlatan Ibrahimovic'le arasında yaşananlara da açıklık getiren Volkan Demirel şöyle konuştu, "Futbol içerisinde var. Rodallega ile de aynı münakaşayı yaptık. Ama bunların saha içinde kalması önemli. Maçtan sonra onlar sahada kalıyor. Biz saha dışında her zaman gördüğümüzde selamlaşırız, sıkıntı yok."

"BEN YORUM YAPMAYAYIM"
Beşiktaş-Trabzonspor maçından sonra hakemin çok eleştirildiğinin hatırlatılması üzerine de Volkan Demirel, "Çok konuşurum ama yanlış konuşmayayım. Bazen dilimin ayarı yok. Ben yorum yapmayayım. Kamuoyu zaten konuşuyor." demekle yetindi.

Başakşehir'in performansını öven Fenerbahçe file bekçisi, "Herkesin ne kadar şampiyonluk şansı varsa onların da var. İyi mücadele ediyorlar. Saygı göstermek lazım." dedi.

"BİZ OLMADAN BU LİG OLMAZ..."
Sezona tarihinin en kötü başlangıçlarından birini yapmalarına karşın şampiyonluk şanslarının ne olduğuna dair soruya ise Volkan Demirel, "Biz her zaman bu ligde olduğumuz sürece, pozisyonumuz ne olursa olsun şampiyonluğun ortağıyız. Biz olmadan bu lig olmaz ki..." yanıtını verdi.

Sayfa Yükleniyor...