Fatih Terim: Bizim santrforlarımız kırmızı kart görüyor

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 2-0'lık Beşiktaş yenilgisini değerlendirirken, 10 kişi kalmalarının karşılaşmanın kırılma anı olduğunu söyledi. Diagne'ye kırmızı kart kararının doğru olduğunu kaydeden Terim, "Bizim santrforlarımız kırmızı kart yiyor" eleştirisinde bulundu.

NTV Spor 17.01.2021 - 21:42
Son Güncelleme: 18.01.2021 - 00:01
"Bizim santrforlarımız kırmızı kart görüyor"

Maçta 10 kişi kalmalarının kırılma anı olduğunu söyleyen , "10 kişi kalmak, hele hele böyle ağır bir sahada, 58. dakikada kalmak kolay değil. Hiç kolay değil. Çünkü ile oynuyorsunuz. Rakibiniz güçlü bir rakip. Derbilerde 10 kişi kalmak. Hiçbir teknik adamın isteyeceği bir şey değil. O ana kadar Marcao'nun geri pası hariç ciddi tehlike yaşamadık. Defansif manada aldığımız tedbirler yerli yerine oturdu. Ancak ön alanda başarılı olamadık. Bazı pozisyonlar vardı ama ya geciktik ya yanlış tercih yaptık" dedi. İkinci yarı tam hamle zamanı 'ye çıkan kırmızı karta değinen Terim, "Diagne'nin kırmızı kartı akılda olan bir şey değil. Hiç itiraz yok kırmızı kart. Kafayla gideceği yere ayakla giderse öyle olur. Bu profesyonelce değil. Rakibi tebrik ediyoruz. Orada üzücü olan başka bir şey var. Luyindama maçın en başarılısıydı. Ama onun hatasında gol geldi. Aboubakar ile oynamak kolay değil. Ama maalesef gollerdeki hataları affedilecek gibi değildi" ifadelerini kullandı.

DENİZLİSPOR MAÇINDA KALE MUSLERA'NIN
'yı Beşiktaş maçının kadrosuna aldığını kaydeden Terim, "Büyük ihtimalle Denizlispor maçında oynatacağım. Bu üç günde bir şey olmazsa" diye konuştu. 

Forvet hattında kimin oynayacağı sorusuna de Teknik Direktörü Fatih Terim, "Bizim genel olarak santrforlarımız kırmızı kart yiyor. Daha önce Falcao yedi. Doğru mu yanlış mı onu tartışacak değiliz. Şimdi Diagne. Falcao yok, Diagne yok. Birini santrfor koyacağız. Yapacak bir şey yok. Maça 11 kişi çıkacağız" yanıtını verdi.  

Sayfa Yükleniyor...