Blatter'den eleştiri

FIFA Başkanı Sepp Blatter, 2014 Dünya Kupası'nı değerlendirdi. Defansif futbol oynayan takımları eleştiren Blatter, Suarez'e verilen ceza hakkında net bir değerlendirme yapmaktan kaçındı.

NTV Spor 28.06.2014 - 13:23

FIFA Başkanı Sepp Blatter,, 2014 Dünya Kupası'nda ön plana çıkan konular hakkında ilginç açıklamalarda bulundu. Oynanan maçlar, Luis Suarez'e verilen ceza ve gol çizgisi teknolojisi hakkında konuşan Blatter, turnuva genelinde oynanan futboldan memnun olduğunu dile getirdi.

Blatter, "Turnuvanın devamında takımların atak futbol oynamaya devam edeceğini düşünüyorum. Geriye çekilip, bekleyen Avrupa takımlarının kaderinin ne olduğunu gördük. Örneğin İtalya. Elendiler çünkü savunmaya çok çekildiler. Bu kadar bekleyemezsiniz, gol atmanız gerekir. Bu yüzden Dünya Kupası'nda yoluna devam eden takımların atak futbol oynayacağına eminim" dedi.

"SUAREZ'E CEZAYI BAĞIMSIZ BİR KOMİSYON VERDİ"
Suarez'e verilen cezaya da değinen FIFA Başkanı, "Suarez'in yaptığı hiç hoş olmayan birşeydi. Ona yedi hakimin bulunduğu bir panel tarafından verilen cezayı değerlendirmek bana düşmez. Ancak görünen o ki Suarez'in daha önce yaptığı buna benzer hareketler ve bu nedenle aldığı cezalar göz önünde bulundurulmuş. Ben, Suarez'e verilen cezanın az ya da çok olduğunu söyleyemem. Kararı veren FIFA'nın bağımsız bir komisyonudur" şeklinde konuştu.

"GOL ÇİZGİSİ TEKNOLOJİSİ EURO 2016'DA UYGULANABİLİR"
FIFA Başkanı, 2014 Dünya Kupası'nda ilk kez uygulanan gol çizgisi teknolojisi hakkında da konuştu. Blatter, UEFA Başkanı Michel Platini ile görüştüğünü ve bu teknolojinin 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda da uygulanmasının planlandığını belirtti.

Sayfa Yükleniyor...