Bolivya'ya şok, Şili'ye piyango

Bolivya 2018 Dünya Kupası elemelerinde usulsüz oyuncu oynattığı gerekçesiyle Bolivya ve Peru maçlarında hükmen yenik sayıldı. Şili, aldığı 2 puanla Arjantin'i geçti.

NTV Spor 01.11.2016 - 20:17
Şili maçında 77. dakikada oyuna giren Nelson Cabrera, daha önce Paraguay A Milli olduğu için Bolivya 0-0 sona eren maçta hükmen yenik sayıldıGetty

2018 Dünya Kupası elemelerinde Güney Amerika grubunda sıralama değişti. FIFA, Bolivya'nın usulsüz futbolcu oynattığı iki maçta hükmen yenik sayılmasına karar verdi. Şili Bolivya ile golsüz berabere kaldığı 7 Eylül'deki, Peru da 2-0 kaybettiği 1 Eylül'deki maç için itirazda bulunmuştu. Paraguay doğumlu olan Nelson Cabrera'nın daha önce Paraguay A Milli Takımı'nda oynadığ savunulan itirazda, iki ülke de hükmen galip sayılmalarını talep etti. Karar bu yönde çıkınca Bolivya 4 puan kaybetti. Peru üç, Şili ise iki puan daha hanelerine yazdırdı. 16 puana yükselen Şili, Arjantin'i averajla geçip beşinci sıraya çıktı. Peru 11 puana ulaştı. Bolivya ise 4 puana indi. Nelson Cabrera Şili maçında 77'nci dakikada, Peru karşılaşmasında ise 82'nci dakikada oyuna girmişti. Grupta ilk 4 sırayı alanlar 2018 Dünya Kupası finallerine gidecek; beşinci ise play-off oynayacak.

Sayfa Yükleniyor...