"Borcumu ödemek istiyorum"

Uzun bir sakatlık dönemi sonrası sahalara dönen Fenerbahçeli futbolcu Tolga Ciğerci önemli açıklamalar yaptı.

NTV Spor 25.07.2019 - 08:43 | Son Güncelleme: 25.07.2019 - 08:48

Geçen sezon transfer edilen ancak sakatlığı nedeniyle sahalardan uzak kalan Tolga Ciğerci, kendisini Fenerbahçe camiasına borçlu hissettiğini söyledi.

Milliyet'e konuşan Tolga “Sakatlığım nedeniyle çok zor günler geçirdim. Benim için kolay değildi. Çok şükür zor günlerin hepsi geride kaldı. Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum. Uzun süredir sahalardan uzak olduğum için tabii ki maç eksiğim var. Hocam bana güveniyor ve maçlarda süre veriyor. Ben de bana duyulan güveni boşa çıkarmak istemiyorum. Çok çalışarak istediğim performansıma kavuşacağım. Maç oynadıkça üstüne koya koya performansım daha da iyi olacak. Sakatlık süreci benim için zor dönemlerdi. Hepsi geçmişte kaldı. Artık önüme bakıyorum. O süreçte ailem, menajerim, herkes bana çok destek verdi. Ersun Yanal benimle sürekli konuşmalar yaptı. Bana güven aşıladı. Ali Koç başkanım hep yanımdaydı. Bana duyduğu güveni her fırsatta dile getirdi. Fenerbahçe, kulüp olarak bana o kadar destek verdi ki, o kadar yardımcı oldu ki anlatamam. Bu destek sayesinde sakatlık sürecinde içim çok rahattı. Sadece iyileşmeyi ve bir an önce sahaya dönmeyi düşünüyordum. Sakatlığımın iyileşmesine konsantre olabiliyordum. Ali Koç başkan, Ersun hocam, bütün teknik heyet verdiği destekle sahalara dönmemde işimi kolaylaştırdılar. Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır. Bunu geri ödemek istiyorum. Bu da maç içinde sahada performansımla olacak. Bunu da inşallah başaracağım. Sahada sergileyeceğim performansla bana verilen desteğin karşılığını vereceğim" ifadelerini kullandı.

Tolga Ciğerci'nin açıklamaları şöyle:

"Fizik olarak fazla sıkıntım yok. Sadece maç eksiğim var. Kampta her gün çok iyi çalışıyoruz. Oynayacağımız hazırlık maçlarında süre alarak maç eksiğimi de kapatmak istiyorum. En iyi Tolga Ciğerci’yi sahada göstereceğim. Ben kendimi iyi hissediyorum. Arkadaşlarla beraber antrenman yapmak önemli. Yeni oyuncularımız da geldi. Yeni oyuncular da aramıza katılacak."

"Benim mevkim belli, ben orta saha oyuncusuyum. En sevdiğim mevki orta saha. 6 ve 8 numara, öne doğru oynamak ve goller atmak. Hocam derse ki ‘Tolga seni sağ bek ya da stoper oynatacağım’ benim için sorun olmaz, oynarım. Ben takıma yardım etmek istiyorum. Oynadığım yerde iyi performans gösteriyorsam ne mutlu bana. Hocam sağ bekte bana görev veriyorsa demek ki bana güveniyor. Ben de nerede görev verilirse hocamın güvenini boşa çıkarmamak için en iyi performansımı sergileyemeye çalışıyorum."


Sayfa Yükleniyor...