"Boyd ve Hakan olsaydı maç farklı olabilirdi"

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig'in 36. haftasında 0-0 berabere kaldıkları Beşiktaş maçını yorumladı.

NTV Spor 20.04.2021 - 21:37

"Bana göre iyi bir maç oldu" diyen Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, "Mücadeleci bir maç oldu. İki takım da galibiyet için oynadı. O yüzden güzel şeyler ortaya çıktı. Zaman zaman çok iyi oynadık. Son paslarda biraz dikkatli olsaydık gol bulabilirdik. Beşiktaş gerçekten iyi bir takım. Kendi oyunumuzu oynamaya çalıştık. Genel olarak baktığınızda iyi oynadık. Oyuncu arkadaşlarımı kutluyorum. Bizim için iyi bir maç oldu." ifadelerini kullandı.

"ÇATLAK SESLER ÇIKTI"
Takımda alternatif oyuncu sayısının azlıdığına dikkat çeken tecrübeli teknik adam, "Eğer Avrupa kupaları olmasaydı, durum daha farklı olabilirdi. Çoğu maçlara 12-13 kişi çıktık, neredeyse 10 puan üzerine koyabilirdik. Çok iyi bir istikrar sağladık. İyi bir yere geldik. Bütün amacımız kalan maçları da en iyi bir şekilde bitirmek. Covid olmasaydı, bizde hemen hemen hasta olmayan kalmadı. Arkadaşlarım son maçlarda mükemmel bir grafik çizdi. İnsanların beklemediği bir şey oldu. Biraz kötü gittiğinde çatlak sesler çıktı. Takım olarak mücadeleyi bıraktırmadım. Zaten mütevazi kadromuz var. Boyd ve Hakan olsaydı maç farklı olabilirdi. Oynayan arkadaşlarım iyi iş çıkardılar ama alternatifli bir kadro olsaydı daha farklı olabilirdi. Ligi en güzel şekilde bitireceğimize inanıyorum." diye konuştu.

Sayfa Yükleniyor...