2022 Dünya Kupası | Andrea Pirlo: Brezilya'yı favori olarak görüyorum

Fatih Karagümrük Teknik Direktörü Andrea Pirlo, 2022 Dünya Kupası'nda Brezilya'yı favori olarak gördüğünü söyledi. Pirlo, eski öğrencisi Cristiano Ronaldo'nun açıklamalarının Portekiz Milli Takımı'nı etkilemeyeceğini belirtti.

NTV Spor 25.11.2022 - 23:05

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fatih Karagümrük'ün teknik direktörü Andrea Pirlo, İtalya'da yayım yapan Diretta'ya açıklamalarda bulundu.

İtalya'nın üst üste ikinci kez Dünya Kupası'nda yer alamamasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Pirlo, "İtalya'nın arka arkaya ikinci kez Dünya Kupası'nda olamaması hayal edilebilecek bir şey değil. Ancak durum böyle. Eleme maçlarında çok fazla puan kaybı oldu. 2020 Avrupa Şampiyonası'ndaki başarı bilinçsizce bizi etkiledi. O kupayı kazandıktan sonra eleme turunun basit olduğunun düşünürsünüz ancak gerçek farklı." dedi.

🏆 2022 DÜNYA KUPASI HABERLERİ

Dünya Kupası'nın sezon ortasında yapılmasıyla ilgiliyse İtalya antrenör, "Dünya Kupası'nın bu dönemde oynanması biraz garip geliyor ama benim ilgimi çeken şey sonrasında ne olacağı. Oyuncuları nasıl etkileyeceğini görmemiz gerekiyor." yorumunda bulundu.

2022 Dünya Kupası'nda Brezilya'yı şampiyonluk adayı olarak gördüğünü aktaran Pirlo, "Brezilya'yı favori olarak görüyorum. Tüm pozisyonlarda en iyi takım onlar. Deneyimleri var ve kazanmaya alışıklar. Arjantin de güçlü ama Brezilya bana daha eksiksiz görünüyor. İspanya çok genç, Portekiz iyi bir takım, Almanya ise belirsiz." yorumunda bulundu.

📊 2022 DÜNYA KUPASI PUAN DURUMU

Manchester United'la yollarını ayıran eski öğrencisi Cristiano Ronaldo'nun ayrılık kararını daha önce aldığını söyleyen İtalyan çalıştırıcı, "Ronaldo çok iyi biri. Özel bir karakter ve gerçek bir profesyonel. Sanırım o röportajı uzun zamandır yapmak istiyordu ve ayrılmaya çoktan hazırdı. Ronaldo'nun üzerinde her zaman bir baskı vardı ve olmaya devam edecek. Açıklamalarının Portekiz'i etkilediğini düşünmüyorum. Röportaj olmasaydı, Manchester United'la ilgili sorular olacaktı." dedi.

"2026'daki Dünya Kupası'nda milli takımın başında olmak ister misiniz?" sorusuna ise Andrea Pirlo şöyle yanıt verdi, "Öncelikle kulübümle iyi işler yapmak istiyorum. Belki sonrasında milli takımda teknik direktörlük yapma imkanı doğar."

Sayfa Yükleniyor...