"Bu akşam katledilen bir maç vardı"

Fenerbahçe Başkanvekili Bilecik, Trabzonspor maçı sonrası sert açıklamalarda bulundu, "Bu akşam katledilen bir maç vardı. Trabzonspor 12 kişi devam etti" dedi.

NTV Spor 17.10.2021 - 23:47

Fenerbahçe Başkanvekili Erol Bilecik, Trabzonspor maçı sonrası hakem kararlarına sert tepki gösterdi.

"Bizim için Fenerbahçe camiası için kabul edilebilir bir akşam değil" diyen Bilecik, "Maçın 23. dakikasına kadar gelindiği sürece bakıldığında 1-0 giden muazzam bir takımmız var. Bu şekilde devam etseydi, hakemin müdahelesi olmasaydı, bu maçı muhtemelen 2 veya 3-0 bitirirdik. 23. dakikaya geldimizde 22 kişi sanki devam etti. Biz 10 kişi kaldık, diğer takım ise 12 kişi devam etti. Bunun nedeni hakem bey. Sadece sahada oynayan oyuncuların emekleri katledilmedi. Bütün camianın, teknik kadronun, bütün yönetim kurulnun, bütün bu güzel camianın emekleri katledildi. Bunu Fenerbahçe camiası olarak hiçbirimiz hak etmedik. Sayın hakem bey yastığına kafasını koyduğunda nasıl uyuyacak? Bunu kendisine bırakıyorum. Resmen bu akşam katledilen bir maç vardı. Ondan sonra söylenecek bir şey kalmadı "ifadelerini kullandı. 

"Bizim için olmaması gereken sarı kartlar devreye girdi" diyen Bilecik şöyle devam etti, "Hakikaten zor. Hakemin özellikle ikinci sarı ile alakası olmayan hiçbir şekilde kart gösterilmemesi gereken pozisyonda ikinci sarıyı gösterirken de ondan sonra kırmızıyı gösterirken ki yüz ifadesine dikkat ettiniz mi? Coşkusu, heyecanı hakikaten manidar. Ondan sonra değişen bir maç var. Bunu arkadaşlarımızla birlikte bakacağız. Bütün mesele penaltı pozisyonuna kadar olan akıştı. O saatten sonra zaten gerçekten maçın ne ritmi ne de kimyası kaldı. Maç tam anlamıyla katledilen bir maç oldu. Futbol dediğimiz şey bir emek mi? Milyonlarca insanın heyecanla takip ettiği bir emek oyunu. Kendi arkadaşlarımızla konuşurken maç öncesi hakemlere prim yapmayan bir camiayız. Ama bu maçtaki olanlara bakıldığında söylenecek kelime bulunmuyor. Maçın katledilmesini hep birlikte gördük."

Adaletin ucu kaçmamalı diyen Erol Bilecik, "Sayın başkanımın hakemler konusunda çok doğru tespitleri var. Adaletin ucu kaçmamalı. Böylesine önemli bir maç için bütün camiada olduğu gibi biz de kalibresi yüksek bir hakem bekliyorduk. Bizim yol haritamız çok nettir. Uzun bir maraton var. Çok eksende mücadele etmemiz gerektiğini biliyorduk. Bütün futbolcu kardeşlerimle camiayla birlikte kenetlenmenin zamanı gelmiştir. Bu yolun sonu güzel ve şampiyonluk olacak. Oyuncular da çok üzgünler. Hakem konusunda benim bütün söylemlerini doğrulayan tespit ve gözlemleri vardı. Sarı kartı gösterirken ve arkasından kırmızı kartı gösterirken hakemin motivasyonunu gördünüz mü? Olacak mı.

Sayfa Yükleniyor...