"Bu daha başlangıç"

Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Bursaspor galibiyetinin takımın kendisine güveni için önemli olduğunu söylerken, "Bu daha başlangıç" dedi. Sabri'ye gösterilen tepkiler üzerine taraftara çağrıda bulunan Denizli, "Sabri, bu camianın bir çocuğu. Son görüşmede kulüple mükemmel bir mutabakat sağladı. Yönetim Sabri'ye bu konuda yardımcı olacaktır" dedi.

NTV Spor 04.12.2015 - 23:45

3-0'lık Bursaspor galibiyetini yorumlayan Mustafa Denizli, "Bugün olumlu ya da olumsuz değerlendirecek çok şey var. Olumsuz taraflarımızı azaltmaya çalışıyoruz. Mükemmel işler yaptık; ama hatalar gelince övgüye değer olmuyor. Kulübe girişimin 7. günü. Takım, skor bir tarafa, fizik kapasitesini aştı. Varolanın üzerindeydi. O yüzden onları kutluyorum. Bazı şeyleri düzeltmemiz için zamana ihtiyacımız var. Maçı belki 5-0 kazanabilirdik veya kaybedebilirdik. Ama asgari 2 haftaya ihtiyacımız var. Takım için bir şeyler yaptık; ama bu takım için de bizim için de daha başlangıç" dedi.

15-20 gün sonra çok daha sağlıklı konuşabileceklerini kaydeden Denizli, "Bugün takımın övgüye değer tarafı mücadeleydi. Rakibe ilk yarı ve ikinci yarıda bir kaç pozisyon verdik, bu doğaldır. Bir çok final vuruşumuz ve final pasımız doğru adresi bulmadı. Esas önemli olan oyunun zor ve son bölümünde takımın skoru ve tempoyu bulması; 1 taraftar ve tribün, 2 ben ve takım için çok önemli. Bitirişimiz güzel oldu ama bunu asla kriter olarak alamayız" ifadelerini kullandı. 

Galatasaray'ın galibiyetinin ardından takıma bir güven gelip gelmeyeceğiyle ilgili soruyu ise Denizli, "Ona pek girmek istemedim. O beni en fazla mutlu eden tarafı. Kendine güvenmeyen futbolcunun attığı pas, tuttuğu top hep sorundu olur" diye konuştu.

SABRİ'YE DESTEK ÇAĞRISI
Sabri'ye maç sonunda parantez açan Mustafa Denizli, "Son derece başarılı bir 90 dakika çıkardı. Onunla, kulübü çok mutlu edecek bir görüş birliği sağlandı. Sabri mükemmel bir mutabakat sağladı. Biz bütün bir aileyiz. Sabri bu ailenin bir parçası Onlardan ricam; duyabilecekleri asılsız şeylerle tepki göstermesinler. Sabri bu camianın bir çocuğu. Kimin hatası olmuyor ki; son davranışı Sabri'nin gerçek bir Galatasaraylı oluşunu gösterdi. Gerekirse yönetimimiz bu konuda Sabri'ye yardımcı olur" açıklamalarını yaptı.

"SİSTEMİ KADRO BELİRLER" 
Denizli, son dönemde olduğu gibi 4-2-3-1 dizilişiyle takımı sahaya sürdüğü ve sistem değişikliği düşünüp düşünmediği şeklindeki bir soru üzerine, "Sistemi teknik adamlar belirlemez, elindeki kadro belirler" yanıtı verdi.

Ana sorunun takım savunması olduğunu aktaran Denizli, "Bugün Galatasaray'ın en yatkın olduğu yapı  bu. Benim hayatta rakamlarla işim olmadı. Bu sistemi bozacak olan da futbolcu performansıdır. Olağanüstü seviyede ön plana çıkan oyuncular, kendilerine yer ararlar ve o zaman bazı şeyler değişebilir. Bu kısa sürede de büyük değişiklik yapamazsınız" dedi.

"ŞU ANDA TESPİT DÖNEMİNDEYİZ"
Mustafa Denizli, transfer konusunda bir çalışmaları olup olmadığı konusunda, şunları kaydetti:

"Daha yöneticilerimizle çok sağlıklı oturup konuşma imkanımız olmadı. Olsa da bir şey yapamazdık. Kadroda istifade edemediğimiz, dinamizmi ön plana çıkarabilecek, tecrübesiyle katkı sağlayabilecek oyuncularımız var. Sağlık sorunları nedeniyle istifade edemiyoruz. Sayısal anlamda sıkıntı yaşıyoruz. Transfer konusunda devre sonuna kadar değerlendirme yapıp, ona göre bakacağız. Şu anda bizim için tespit dönemi desek, daha doğru olur."

Sayfa Yükleniyor...