"Bu ibra, yönetimsel yanlışların ibrası değil..."

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, genel kurulun, mali kongrede eski başkan Dursun Özbek yönetimini ibra ederek, kaos istemediğini gösterdiğini söyledi.

NTV Spor

31.03.2018 - 22:49 | Son Güncelleme: 31.03.2018 - 23:39

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium Toplantı Salonu'nda yapılan 2018 yıllı olağan mali genel kurulunun ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Genel kurulun, uzun süren toplantıda bir irade ortaya koyduğunu aktaran Cengiz, "Genel kurul bir irade gösterdi. Galatasaray kavga ve problem istemiyor. Yoksa yapılan yönetimsel yanlışların ibrası veya onların aklanması değil. İbra olmamış olsaydı da aynı şeyi söylerdim. Genel kurul kaos istemediğini gösterdi." diye konuştu.

Mustafa Cengiz, genel kurulda yapılan eleştirilerden ders çıkarılması gerektiğini dile getirerek, "Bu neticeden aldığımız ders var. Yönetimlere çok ciddi eleştiriler oldu. Biz kendi adımıza bundan pay çıkardık. Bizler de gelecekte hatalar yaparsak bu tür eleştirilerle karşılaşırız. 3 yılda net zararımız 650 milyon lira. Bu çok büyük bir zarar. Galatasaray camiasının hep birlikte hızını yitirmeden şampiyonluklara yürümesi gerekir. Çok önemli bir maçımız var. İnşallah kazanır ve yolumuza devam ederiz." değerlendirmesinde bulundu.

Sayfa Yükleniyor...